Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Nurettin DERELLİ [Köşe Yazıları]
 
MUHATAP ARANIYOR
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
derelli
Yetkili Üye


ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 23/08/2005 :  11:33:54      
MUHATAP ARANMASIN

İnsanların iletişiminde kullanılan teçhizatlar, günümüzde çeşitlilik yönüyle, fonksiyonel yönüyle son teknolojilerin kullanımı ile baş döndürücü bir duruma gelmiştir. İnsanoğlu elbette bu durumu ile de kalmayacaktır. Her alanda olduğu gibi iletişim sektöründe de daha da ileri seviyelere ulaşacak ve insanların hizmetine bu gün tanıyamadığımız hatta yeri geldiğinde hayal dahi edemediğimiz ürünleri sunacaktır.

Bu durumda yönetimde olanlar da elbette her yeni çıkan ürünü takip etmek mecburiyetinde kalacaktır. Aksi takdirde toplumun gerisinde kalacağı içinde, topluma sunacağı fayda en asgari seviyede kalacak ve topluma vereceği fayda tartışılır duruma gelecektir.

Belki günümüzde bu teknolojiyi tam anlamı ile takip edemeyen ilimiz yöneticileri de bunun sıkıntısını çektiklerindendir ki ! bu gün ileri seviyede sayılan ve iletişim sektöründe yaygınlıkla kullanılan Bilgisayarların yaygınlaştırılmasında, kullanılmasında istenilen seviyeye ulaşılamadığından olsa gerek, değişik site kanallarında Çankırı’mız ile ilgili yayımlanan haber, yorum, öneri ve eleştiri mahiyetindeki kaynaklara ulaşmada zorluk çekmektedir.

Bunun son örneğini ise, www.Cansaati.org sitesinde çok sıklıkla gündemde kalan Çankırı mahreçli haber kaynaklarına Çankırı Valiliğince gerekli cevabın verilemeyişi özellikle göze çarpmaktadır.

Haliyle cevapsız kalan sorular karşısında bu sitenin yazar ve okurları beklentilerine cevap alamadıkları için huzursuz olmakta, Çankırı’nın gelişimi yönünde gösterdikleri çabalarında moral bozukluğuna uğramaktadırlar. Her şeyden önce Valiliklerin birer basın müşavirliklerinin bulunduğu gerçeğinden hareket edilecek olunursa, gerek yazılı medyada ve gerekse görsel medyada konu içeriklerine göre bu müşavirlik gerekli yerlerden gereken cevabı aldıktan sonra usul ve esasları ne ise ona göre gerekli açıklamaları yapmak gibi mükellefiyetleri yok mudur? Böyle bir mükellefiyetleri yoksa bu müşavirlikler neden kurulmuştur ?

Eski Valimiz Sayın Halil Ulusoy beyefendi devri zamanında her yıl halka yazılı ve görsel medyamız kanalı ile Çankırı’da hangi alanda ne gibi etkinlikler yapıldığını açıkladığı gibi ayrıca metaryal oluşturur Çankırı’da faaliyet gösteren yazılı medyaya, bu medyanın yazar ve yorumcularına da bu metaryalleri ulaştırırdı. Ama son dönemde bırakınız metaryal falan almayı Çankırı’da yapılan edilen işlerden halk bihaber olmaya başladı. Sadece, şatafatlı bir iş varsa iki foto muhabiri ile konuyu medyada tanıtma yolu tercih edilir duruma geldi.

Çankırı insanı artık iline ne gibi hizmetler veriliyor bunu değişik medya kanalından öğrenmek istiyor, değişik sebeplerden dolayı sadece yerel gazete bu gün için yeterli olamıyor, sesli yayın araçlarından, iletişim sektöründe kullanılan görsel teçhizatlardan öğrenmek istiyor. Günümüzde oldukça yaygınlaşan bilgisayar teknolojisinin insanlara sunduğu hizmet grubu içinde yer alan Çankırı sitelerinden, Çankırı’nın yazılı medyasından, Valiliğimize bağlı tüm ünitelerin çalışmalarından, hatta bir yıl sonrası için Çankırı’nın gelişimi yönünde bu üniteler ne gibi programlar geliştiriyor bunlardan bilgi sahibi olmak istiyor. Bu sayede insanlarımız birçok çalışmalara değişik yönlerden katkı sağlamak istiyor. Umuyor ve tahmin ediyorum ki Valiliğimiz bu hatırlatmadan sonra Çankırı insanımızı kendisine bağlı ünitelerin çalışmaları hakkında halkını bilgi edindirmeden mahrum bırakmayacaktır..


Düzenleyen - derelli on 23/08/2005 11:45:36

forvet
Çankırı Gönüllüsü


İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 23/08/2005 :  22:18:50       
  İBRAHİM BEYİN UYARI YAZISI SONRASI SİZİN VALİLİK NOKTASINDAKİ TESPİTLERİNİZDE ÇOK DOĞRU NURETTİN BEY.

YILMAZ UZUN  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git