Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Ibrahim ZENCİRCİ [Köşe Yazıları]

Çankırı da görev yapan bürokratlara "SON "davet..!
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 18/08/2005 :  12:48:59      
Çankırı'daki bürokratlara son duyurudur.

(Nüfus Müdürlüğü, Turizm İl Md.lüğü,Tapu Md.lüğü, Banka Md.leri,Halk Eğitim Md.lüğü, Bağ-Kur, S.S.K. Tarım, Çevre İl Md.lükleri, Müze Md.lüğü, ÖZELLİKLE MÜFTÜLÜK ve aklımıza gelmeyen diğerleri)

Daireleriniz de bilgisayar ve de internet bağlantılarınız var. Personelinizin "KAĞIT FALINA" bakacak zamanı olduğuna göre;(yukardaki dairelerden birinde gözlemlediğim, müdürüne gösterdiğim ve fotoğrafla belgelediğim için iyi biliyorum. Bu güne kadar Çankırı için sustum)
Bu siteyi iyi takip edin, "işiniz başınızdan aşmış" olabilir. Boş gezen bir personelinize takip ettirin. Görev alanınıza giren konular hakkında vatandaş sizden cevap bekliyor. Burada vereceğiniz cevap veya yazacağınız iki satır yazı sizin vazifeniz dahilindedir.

Sapla samanın karışmaması için bundan sonra, takip edildiğinizi biliniz.
"Bankası içersinde emekli maaşlarını dolandırıcılara kaptıran yaşlılarla ilğilenmeyen BANKA MÜDÜRLERİ"
"Personelinin mesai saatleri içersinde bilgisayarda KAĞIT FALI açmasına göz yuman Md.ler"
"Vatandaşa BU GÜN GİT YARIN GEL diyen personel"
Çankırı için bir şeyler üretmeye çalışan, Yüreği Çankırı için atan uzak diyarlardaki Çankırılıların SESİNE KULAK vermeyen BÜROKRATLAR" ve benzerleri...

Bir Çankırılı ve de "ÜSTÜNE VAZİFE OLMAYAN İŞLERE KARIŞANLAR PLATFORMU KURUCU BŞK." olarak...
"YA BU DEVEYİ GÜDERSİNİZ..."

Saygılarımla,
İbrahim Zencirci

Not:Duyarlı bürokratları tenzih ederim.

Karikatür Metin YILMAZ'a aittir

Düzenleyen - izencirci on 18/08/2005 16:47:39

Düzenleyen - izencirci on 03/09/2005 16:05:09

Sefer Toruk
Çankırı Gönüllüsü

ankara
154 Cevap
Gönderim - 18/08/2005 :  17:42:28       
  İbrahim Bey işte bu kadar dedirtecek bir yazı sizi candan gönülden tebrik ederim. Belkide bizim ifademiz yetmediğinden konuyu çarpıtıyoruz durumuna düşüyordum ama siz çok güzel bir şekilde ifade ederek bizede tercüman oldunuz.Sivil toplum dayanışmasından rahatsız olan ve sözleşme vakti zam beğenmeyen bürokratlar Çankırılıyı ciddi almamanın ne demek olduğunu illaki görecekler.
Bundan böyle BİLGİ EDİNME HAKKIMI kullanacağım !

(daco)Sefer TORUK  sayfa başına git

forvet
Çankırı Gönüllüsü

İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 18/08/2005 :  19:08:20       
  BU İKAZIN HER HARFİNE KATILIYORUM.

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

makav
Çankırı Gönüllüsü

202 Cevap
Gönderim - 19/08/2005 :  01:38:07     
  Sitede yazan kimse maaş almıyor , tamamıyla memleket sevgisine dayanan bir tutkuyla her arkadaş kendine göre öneriler sunuyor , eleştiriler yapıyor , Çankırının daha güzel olması için kendi çapında fikrini yazarak forum oluşturuyor.Burdaki genel gaye Çankırılılar arasındaki diyologu geliştirmek , yeni fikirler ortaya koyarak Çankırımızın bir türlü kıramadığı talihini döndürmek. Sivil toplum örgütü olmak için bir yer tutup tabela asmaya gerek yok alın size cansaati sitesi binkusur üyesiyle aslanlar gibi sivil toplum hareketi.
İbrahim beyin haklı görüşlerine destek olmamak mümkün değil. Ben uzaklardan sitenin çok sıkı bir takipçisiyim ve bugüne kadar bir çok doğru veya yanlış görüşlerimi yazdım. Hatta ilk başlarda fikrime tahammül edemeyen bazı insanlar yazıyla sataşarak hakaret etti.Benim Çankırı sevgim o kadar güçlüki en daraldığım anlarada bu siteye oksijen çadırı gibi sığınarak gurbet hasretimi dindirmeye çalıştım.Çankırımızın mademki devlet dairelerinde internet var neden o zaman burdan sorulan sorulara cevap vermiyorsunuz ? En dikkatimi çeken MÜftümüzün misyonerlik konusunda tek satır yazmamış olmasıydı.Olurmu hiç böyle misyoner dediğimiz adamlar binlerce kilometre yol teperek amaçları için koşarken neden bizim bu konuda uyarma görevi olan yetkili din adamlarımız suskun kalıyor.Ben tek tek saymıyorum çünkü tam bilgi sahibi değilim.sadecene artık duyarlı olmalarını ve burda yazan herkesin Çankırıyı çok sevdiklerini bilmelerini istiyorum.Bütün memur arkadaşlara hayırlı işler dilerim.

sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü

çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 19/08/2005 :  10:56:58       
  Üretmeyen gitsin kardeşim.Bizimde çoluk çocuğumzun rızkı için günlük işimiz koşturmamız var ama bu siteye girecek zamanımız oluyor . Hadi diyelim hergün giremedi insan hafatada bir bakar.Ben belediye içinde yazdıydım yine yazıyorum uyuyan memur istemiyoruz.Tatilden dönünce bu konuyu bnde yerinde takip edecem birde kağıt falıma baktıracam )))

Hasan BAKIR  sayfa başına git

ertugrulyesildal
Yetkili Üye

Antalya
75 Cevap
Gönderim - 19/08/2005 :  12:40:31     
  Düşünce doğru ve güzel...
Ama ya gerçekler???
Devlet Memurları amirinden izin almadan beyanat veremezler, açıklama yapamazlar...
657 sayılı yasa engel çıkarıyor...
üstünden izin almadan her hangi bir konuda açıklama yapan memur pekala soruşturma geçirebiliyor.
Bu duygularla yetişen devlet memuru da
Tüarkiye'de ayen salla başı al maaşı felsefesini uyguluyor...
Resmi dairelerde üretken olanı pek sevmezler,esikiyi aynen devam ettirmek gelenektir.
Ayrıca;DEVLET MEMURLARININ DA GEÇİNDİRMEKLE YÜKÜMLÜ OLDUĞU BİR AİLESİ VAR bu yüzden işinedn olma rskini pek almak istemezler...
Sevgili İbrahim; benim gibi eski bir devlet memuru olarak senin de bu konuyu çok iyi bildiğini düşünüyorum...
Üretken ,çalışkan ve dürüst memurun yolunun açılması için ÖNCE BU YASAKLARI KALDIRMAMIZ LAZIM...
SAYGILARIMLA;
Ertuğrul YEŞİLDAL

sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 19/08/2005 :  15:54:39       
  "SÖZ UÇAR BELGE KALIR"

Bahanesi yok; İş zora gelince 657'nin ardına sığınmak bundan sonra bizi çok güldürüyor.
Meraklısına NOT: 657 aşağıda

"YA BU DEVE GÜDÜLÜR YA DA ...."

Son değişiklikleriyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 12.12.2004

BÖLÜM: 2
Ödevler ve Sorumluluklar

Sadakat:

Madde 6- (Değişik: 12/5/1982- 2670/1 md.) Devlet memurları, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve kanunlarına sadakatla bağlı kalmak ve milletin hizmetinde Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını sadakatla uygulamak zorundadırlar.
.....
.....

Tarafsızlık ve Devlete Bağlılık:

Madde 7- (Değişik: 12.5.1982- 2670/2 md.) Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar; görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapamazlar; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar.
Devlet memurları her durumda Devletin menfaatlerini korumak mecburiyetindedirler. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve kanunlarına aykırı olan, memleketin bağımsızlığını ve bütünlüğünü bozan Türkiye Cumhuriyetinin güvenliğini tehlikeye düşüren herhangi bir faaliyette bulunamazlar. Aynı nitelikte faaliyet gösteren herhangi bir harekete, gruplaşmaya, teşekküle veya derneğe katılamazlar, bunlara yardım edemezler.

Davranış ve İşbirliği:

Madde 8- Devlet memurları, resmi sıfatlarının gerektirdiği itibar ve güvene layık olduklarını hizmet içindeki ve dışındaki davranışlariyle göstermek zorundadırlar.
Devlet memurlarının işbirliği içinde çalışmaları esastır.

Ben yukardaki 657 sayılı yasada ÇANKIRI'da ki bürokratların cansaatine açıklama yapmamalarını gerektirecek bir durum göremedim.
Tam tersine vazifeleri olduğu kanısındayım.
SAYGILAR BİZDEN...

Düzenleyen - izencirci on 19/08/2005 16:03:15

Düzenleyen - izencirci on 19/08/2005 16:12:34

sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 19/08/2005 :  16:29:54       
  Sayın Valimizin inşallah kısa sürede sağlığına kavuşur ve biran önce vazifesine döner. Bürokratlarımızda sivil toplum kuruluşlarına, özellikle cansaatine cevap vermek için izin alır. Bu sayede 657 ardına sığınmak zorunda kalmazlar.
Sayın Valimizin yokluğunda bir boşluk doğduğu kanaatindeyim.

Sayın AYDIN DEMİRÖZ'DEN özel ricam;
Sayın Valimize cansaati üyelerinin geçmiş olsun mesajları ile yukardaki yazılanları iletmenizi rica ediyorum. Sayın Valimizin bu konudaki görüşleri bazı bürokratlarının üzerindeki "ölü toprağını" kaldıracak kanaatindeyim.
Saygılarımla...
İbrahim Zencirci

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI
MADDE: 25
HERKES, DÜŞÜNCE VE KANAAT HÜRRİYETİNİNE SAHİPTİR. HER NE SEBEP VE AMAÇLA OLURSA OLSUN KİMSE, DÜŞÜNCE VE KAAATLERİNİ AÇIKLAMAYA ZORLANAMAZ;DÜŞÜNCE VE KANAATLERİ SEBEBİYLE KINANAMAZ VE SUÇLANAMAZ.

sayfa başına git

ayyildiz
Çankırı Gönüllüsü

ankara
129 Cevap
Gönderim - 19/08/2005 :  17:49:46       
  Hemfikirim İbrahim Beyle. Memurlardan istenen şeyler aslında zaten görevleri olan konular. Burda Çankırı menfaatine bir konuda fikrini yazdı diye kim kime ne diyebilir. Bakınız sivil güç olarak burada herkes bir şeyler üretme çabasında ve bundan yararlnacaklarda resmi görevliler. Sonra tavsiye babında her konu .Bizler resmi denetim mekanızması değilizki. İşime gelmeyeni duymam mantığına kızıyorum ben.

Şaban AYDIN  sayfa başına git

captanblack
Çankırı Gönüllüsü

ankara
108 Cevap
Gönderim - 20/08/2005 :  13:31:26     
  İster Özel sektörde olsun isterse kamuda olsun yöneticiliğin vasıfları çerçeve olarak aynıdır.İlk şart işin ehli olmak lazım gelir.Son yıllarda siyasilerin hamili kart yakinimdir tavassutuyla yanlış uygulamalar ve atamalar yüzünden kamu hantal bir kadrolaşma nedeniyle refleks kaybına uğramıştır.

Ben Çankırıdaki idarecileri bir ikisi dışında bilmem . Bildiğim tek şey Çankırıda herşeyin rutin olduğu.Devletin faaliyetlerinin her yıl sonunda istatistiki bir dökümü olur.Bu siteyi bende 2 yıldır takip ederim hiç görmedim.Kamu adına hemen hiç bir izah açıklama istatistik görmedim.Sadece bildiğimiz protokol beyanları.
Belediye son üç ayda çok önemli bir yaklaşım gösterek bu konudaki açığını kapattı.Kültür müdürü ataması çok doğru bir düşünce.

İbrahim Zencirci Beyin yazdıkları sert gibi görünsede bu işin Türkçesi budur.Çünkü bende ses vermeyen görevlilere kıl olanlardanım.

Sayın Valimize geçmiş olsun dileklerimide iletiyorum .

Cengizhan Savul  sayfa başına git

Karatekin Tatlıçay
Yetkili Üye

Çankırı-Korgun/Ankara-Kızılay
21 Cevap
Gönderim - 20/08/2005 :  20:52:00     
  Sayın Bay İbrahim Zencirci,
"ÜSTÜNE VAZİFE OLMAYAN İŞLERE KARIŞANLAR PLATFORMU KURUCU BŞK."

İşbu metin, Kurucusu olduğunuz derneğe şahsımın da aza kaydedilmesi ricasıdır.

Kaydımın asil aza olarak yapılmasını bilhassa hasleten ve de özellikle makamınızdan reca ediyorum.

Önemli not:
Sayın Bay'ım, şayet münhal ise ÜSTÜNE VAZİFE OLMAYAN İŞLERE KARIŞANLAR PLATFORMU KURUCU BAŞKAN yardımcılığına talibim efendim.

Saygılarımla.

:)

Karatekin Tatlıçay  sayfa başına git

Van Basten
Yorumcu

KIRIKKALE
52 Cevap
Gönderim - 21/08/2005 :  02:02:55     
  Siteye yazmak yerine okumayı tercih ediyorum. Bazende kısada olsa yazıyorum.Şu sitede Çankırı turizmi için o kadar çok malzeme varki 100ü geçkin konu var ve hepside pratiğe geçebilecek öneriler.İl turizm müdürünün tek bir makalesi yok bunların arasında!

S.G  sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 21/08/2005 :  16:01:58       
  Sayın Karatekin DaDlıçay,
Ü.V.O.İ.K.P.Kurucu Bşk. olarak takip ettiğim, geçmiş yazılarınız da ki "isdidat" ve profilizin yeterince bilgi vermesi nedeniyle, Ü.V.O.İ.K.P.Kurucu Bşk.Yardımcılığız oy birliği ile uygun görülmüştür.
Siz ve bundan sonra üye olacaklar bilsin ki üyelik için;İkametğah ilmuhaberi, iki adet vesikalık fotoğraf, Nüfus cüzdanı fotokopisi, üyelik aidatı ve iyiHAL kağıdı gerekmemektedir.
Sadece ÜSTÜNE VAZİFE OLMAYAN İŞLERE ayda en az bir kere karışması (yazılı ve sözlü olabilir) gerekmektedir. Bunun bir örneği BAŞKANA ve artık YÖNETİME sunulacaktır.
Bşk.Yrd.cılığınızın hayırlı olması dileğiyle, çalışmalarınızı bekliyoruz.
Saygılar bizden,

Ü.V.O.İ.K.Platformu Kurucu Bşk.
İbrahim Zencirci

Not:Bşk.nın geçmiş çalışmaları sizin için kaynak olabilir.

sayfa başına git

milan
Yorumcu

ankara
85 Cevap
Gönderim - 21/08/2005 :  18:20:01       
  Abi benide muhasebeci yapın )))

sayfa başına git

b_ayhan
Yetkili Üye

Ankara
143 Cevap
Gönderim - 21/08/2005 :  19:38:39       
  Sayın İzencirci
Kanayan bir yaraya parmak bastığınız için teşekkür ediyorum. Son çeyrek yılda milleti ve vatanı için var olan bürokrat sayısı maalesef çok ama çok azaldı. Umarım bundan böyle kalite ve kantitece yeterli kişiler etkin görevlere gelirler. Ümit ediyor brkliyoruz....

Bahattin AYHAN  sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü

çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 22/08/2005 :  07:40:32       
  Sitemizin Yöneticisi köşeye not koymuş .
Kimleri bekliyoruz: İl genel meclisi üyeleri, il müdürleri, parti il başkanları, ilçe belediye başkanları ve Çankırı'yı düşünen tüm görevliler.
Ne güzel herkes memleketi için düşünsün yazsın ve konuşsun.Biz burda Çankırıyı konuşuyoruz.Yani partilide memurda olsa Çankırı konumuz.Konu Çankırı olunca kim kime ne diyecek.Mesela Mütfübeyin hangi esansı kullandığı beni enterese etmiyor ama misyonerlik konusunda suskunluğunu bozmaması ediyor.Bekliyoruz bakalım elmi yaman beymi yaman ?

AB Dereli
Yetkili Üye

ÇANKIRI
95 Cevap
Gönderim - 22/08/2005 :  08:50:14       
  SAYIN İBRAHİM ZENCİRCİ,
YAZDIKLARINIZIN TAMAMINA KATILIYORUM VEDE DESTEKİYORUM. SİZE VE SİZİN GİBİ DÜŞÜNENELERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. SONUÇ ALMAK DİLEĞİYLE.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE

ALİ BÜLENT DERELİ ILGAZ....

sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 22/08/2005 :  23:58:59       
  Sayın Zencirci
Eline ve diline sağlık.

sayfa başına git

ismailsenturk
Okur

ankara
28 Cevap
Gönderim - 23/08/2005 :  12:53:50       
  SAYIN ZENCİRCİ BU KONUYU BU ŞEKİLDE YETKİLİLERE İKAZINIZDAN DOLAYI SİZİ TEBRİK EDERİM
EVET DOĞRUDUR BÜROKRASİ BİR KAĞIT FALI MİSALİ
ÇANKIRI İÇİN VEYA TÜM İLLER İÇİN OLABİLİR
İNSANLAR KUYRUKLARDA BEKLERKEN İŞ SAATİ İÇERİSİNDE SİGARASINI ÇAYINI YUDUMLAYANLARIN SAYISINI BİLMEYEN YOKTUR
BİR DEVLET BANKASINA GİDİN VE GÖRÜN
SİZE BU DÜŞÜNCENİZDE YORUMUNUZDA KATILIYORUM SAYIN ZENCİRCİ DİLE GETİRMENİZ ÇOK GÜZEL

SAYGILARIMLA

www.laffla.com www.burdaa.net www.hostcunuz.com  sayfa başına git

cenk
Yorumcu

istanbul
48 Cevap
Gönderim - 24/08/2005 :  21:34:54     
  ÇANKIRI DA BİLGİSAYARSIZ KÖY OKULU KALMASIN...! Kampanyasını başlatan İbrahim Beye teşekkür etmek Milli Eğitim Müdürünün aklına gelmediyse ben kendisine yardımcı olayım teşekkürler İbrahim Bey.

sayfa başına git

forvet
Çankırı Gönüllüsü

İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 25/08/2005 :  00:19:59       
  AÇIKLAMA BEKLEMEKTEYİZ. BİRİSİ ÇIKIP KARDEŞİM SAÇMALAMAYIN ÇANKIRIDAKİ MEMURLAR TAKIR TAKIR ÇALIŞIYOR SİZ İFTİRA EDİYOSUNUZ DESİN .

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

isa cicek
Yetkili Üye

Ankara
120 Cevap
Gönderim - 25/08/2005 :  17:51:10       
  Çankırının ve tüm Türkiyenin sorunu, görevini yapmayan savsaklayan, devlet memurları. Ya siz benim verdiğim vergiyle maaşınızı alıyosunuz. 1 kişinin işinide 5-10 kişiyle yaparak. Bari onu da düzgün yapın kardeşim. Özel sektörde olsanıkz varya aç kalırsınız aç. Bunuda unutmayın. Ve son olarak devletin ekmeğini yiyosunuz ve o ekmeği çoluğunuza çocuğunuza yediriyosunuz. O ekmekte tüyü bitmedik yetimin hakkı var. Kazandığınız paranın hakkını verin işinizi düzgün yapın, vatandaşı üzmeyin.

sayfa başına git

milan
Yorumcu

ankara
85 Cevap
Gönderim - 25/08/2005 :  18:28:59       
  Karikatürde iyi oturmuş başlığa.Anlaşılan birilerinin suyu ısındı.Başka bir yorumda bu yazının muhataplarının tepesi çok fena attı.Boynu bükük Çankırım sen memurlar için bir nimetsin bunu ancak burdan gittikten sonra anlarlar..................

sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 03/09/2005 :  10:23:42       
  Y O R U M S U Z !

Sayın Hüsnü EKİZCELİ'NİN 01.09.2005 tarihli yazısından alıntı.

ADAM GİBİ ADAM GEÇTİ BU DÜNYADAN

Recep Yazıcıoğlu, kendisi de bir bürokrat olmasına rağmen, vermiş beyanatlarda ve yaptığı söyleşilerde hep, bürokrasinin bürokrasiden ve bürokratlardan yakınmıştır.

O bir söyleşisinde bizlere şöyle demişti.
"BÜROKRASİ ve TÜKENMİŞLİK HASTALIĞI:
Bürokratların Hastalığıdır.
Durumdan Vazife Çıkarmak,
Olumsuzluktan zevk alma,
işi yokuşa sürme,
Bugün git yarın gel.
davranışından keyif alma,
şeklinde kendisini belli eder.
Bu durum:
Kompleks
ve
Aşağılık
Duygusundan
Kaynaklanmaktadır.
Genetik de olabilir.
ÇARESİ
ve
TEDAVİSİ VARDIR:
İş Yapmaktan,
Yararlı Olmaktan Keyif alıp Mutlu Olmaktan Geçiyor." demişti.

Düzenleyen - izencirci on 03/09/2005 10:34:31

sayfa başına git

hilmi
Okur

çankırı
21 Cevap
Gönderim - 03/09/2005 :  16:08:24     
  SAYIN İBRAHİM ZENCİRCİ SİZİ TEBRİK EDERİM ÇOK FEVKALADE BİR KONUYA PARMAK BASMIŞSINIZ AMA NE CARE! ŞAYET BROKRATLARDAN MEDET UMUYORSANIZ YANILIYORSUNUZ , ÇÜNKÜ ŞİKAYETTE BULUNDUĞUNUZ KİMSELERİ DENETLEYENLERDE SONUÇTA BİR BROKRAT DİYECEĞİM O Kİ SONUÇ ALAMAYACAĞINIZI SANIYORUM. İNŞALLAH ATTIĞINIZ TAŞ YERİNİ BULURDA BİRİLERİ ÇIKARDA BELKİ OLUMLU NETİCE ALINIR. BİR SOSYAL GÜVENLİK KURUM BİR GÜNLÜK GECİKMEYE %10 GECİKME ALIRKEN İŞCİNİN RAPOR PARASINI 40 GÜN DEDE İMTİNA EDİYOR ,ALAMIYOR .
ÖNCELİKLE 657 SAYILI KANUNU DEĞİŞTİRİP DEVLET BABA OLMAKTAN ÇIKARILIRSA, İŞİNİ DOĞRU YAPMAYANI KAPININ ÖNÜNE KOYARSA, NE ZAMAN ÇALIŞANLA ÇALIŞMAYAN AYIRT EDİLİRSE O ZAMAN SİZİN BEKLEDİĞİNİZ DÜZELME OLUR BELKİ!... BELKİ DİYORUM, ÇÜNKÜ ADAM KAYIRMACILIĞI KALDIRAMASSAN ONDANDA BİR SONUÇ ALINACAĞINI ZANNETMİYORUM.
ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN....

şanteknik  sayfa başına git

b_ayhan
Yetkili Üye

Ankara
143 Cevap
Gönderim - 03/09/2005 :  16:23:11       
  BÜROKRAT-BÜROKRASİ SAVAŞI
Sayın ZENCİRCİ
Ne kadar haklı olursanız olun, ne kadar dertli olursanız olun kimin umurunda. En azından bu köşede ya siyasilerin ya da amirlerin ortaya çıkıpta ''Kimden ve neden memnun değisiniz, aksayan bir yön varsa düzeltelim'' denmeliydi. Nerde o yürekli politikacı (Çünkü kendi adamı birşey diyemez). Nerde o birim amiri (Çünkü siyasetçi kendisini oraya getirmiş olduğundan 657 ye sığınır ve sesini çıkaramaz) Tabi bu arada Çankırı da ki bürokratların hepside kötü değil, iyileride, bilgili olanlarıda var ama kelaynak misali. Sanırım yeterince bu köşede kendilerini uyardınız ve uyarıldılar, inşallah hizaya ve insafa gelenler olur. Bürokratlarımız alınmasınlar kırılmasınlar, şiddetle çeki düzene ihtiyaç var.

Bahattin AYHAN  sayfa başına git

ertugrulyesildal
Yetkili Üye

Antalya
75 Cevap
Gönderim - 05/09/2005 :  13:29:53     
  sevgili ibrahim;
657 sayılı yasanın konu ile ilgili kısmını yazmamışsın aşağıdaki bölüm önemli...
Madde 10- (Değişik: 12.5.1982- 2670/3 md.) Devlet memurları amiri oldukları kuruluş ve hizmet birimlerinde kanun, tüzük ve yönetmeliklerle belirlenen görevleri zamanında ve eksiksiz olarak yapmaktan ve yaptırmaktan, maiyetindeki memurlarını yetiştirmekten, hal ve hareketlerini takip ve kontrol etmekten görevli ve sorumludurlar.

Amir, maiyetindeki memurlara hakkaniyet ve eşitlik içinde davranır. Amirlik yetkisini kanun, tüzük ve yönetmeliklerde belirtilen esaslar içinde kullanır.

Amir, maiyetindeki memurlara kanunlara aykırı emir veremez ve maiyetindeki memurdan hususi bir menfaat temin edecek bir talepte bulunamaz, hediyesini kabul edemez ve borç alamaz.

Devlet Memurlarının Görev ve Sorumlulukları:

Madde 11- (Değişik: 12.5.1982- 2670/4 md.) Devlet memurları kanun, tüzük ve yönetmeliklerde belirtilen esaslara uymakla ve amirler tarafından verilen görevleri yerine getirmekle yükümlü ve görevlerinin iyi ve doğru yürütülmesinden amirlerine karşı sorumludurlar.

Devlet memuru amirinden aldığı emri, Anayasa, kanun, tüzük ve yönetmelik hükümlerine aykırı görürse, yerine getirmez ve bu aykırılığı o emri verene bildirir. Amir emrinde ısrar eder ve bu emrini yazı ile yenilerse, memur bu emri yapmağa mecburdur. Ancak emrin yerine getirilmesinden doğacak sorumluluk emri verene aittir.

Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz.

Acele hallerde kamu düzeninin ve kamu güvenliğinin korunması için kanunla gösterilen istisnalar saklıdır.

Kişisel Sorumluluk ve Zarar:

Madde 12- (Değişik: 12.5.1982- 2670/5 md.) Devlet memurları, görevlerini dikkat ve itina ile yerine getirmek ve kendilerine teslim edilen Devlet malını korumak ve her an hizmete hazır halde bulundurmak için gerekli tedbirleri almak zorundadırlar.

Devlet memurunun kasıt, kusur, ihmal veya tedbirsizliği sonucu idare zarara uğratılmışsa, bu zararın ilgili memur tarafından rayiç bedeli üzerinden ödenmesi esastır.

Zararların ödettirilmesinde bu konudaki genel hükümler uygulanır. Ancak fiilin meydana geldiği tarihte en alt derecenin birinci kademesinde bulunan memurun brüt aylığının yarısını geçmeyen zararlar, kabul etmesi halinde disiplin amiri veya yetkili disiplin kurulu kararına göre ilgili memurca ödenir.

Yukarıdaki maddeler sanırım ne demek istediğimi ifade ediyor...
saygılarımla
Ertuğrul YEŞİLDAL

sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 05/09/2005 :  15:02:26       
  Sevgili YEŞİLDAL,
Derdimi tam anlatamadım galiba;
Sendeki bu bürokrat sevgisini ve de aşkını da tam anlayamadım.
Yukardaki hiç bir maddede "cansaatine iki satır yazamazlar" diye bir madde göremedim. Devlet sırrı falan istemiyoruz.
Biz sadece internet ve bilgisayar teknolojisini daha faydalı işlerde kullansınlar istiyoruz.
ÖRNEĞİN: Kızılırmak Kilimleri tartışılırken, Turizm İl Müdürlüğü ellerinde bulunan CD deki kilim örneğini konuya katkı olsun diye altına yapıştırsa, 657 kızar mı?
ÖRNEĞİN:Çankırı da misyonerlik faaliyetleri tartışılırken, Müftülük konu ile ilgili kısa bir açıklama yapsa,uzaktaki meraklı Çankırılılar merakını giderse,657 bir daha yapma diye elerine ellerine mi vurur?
Hatırlatırım;Mesai saati içinde bilgisayarda fal bakmak hem ahlakSAL, hem etikSEL,hem de yaSAL değil. 657'de bu SUÇ.
Yukarda YORUMSUZ başlıklı, Rahmetli Recep YAZICIOĞLU'NUN söylediklerinin bir çıktısını al, duvarına as.

Saygılar bizden...

Meraklısına Not:
1-657 'nin ardına saklanan bürokratlara en kısa sürede, gerek mülki amir'den, gerekse İlgili bakan'dan İZİN alınacaktır.
2-İstisna olan birkaç bürokrata da önümüzdeki günlerde teşekkür ve tebriklerimizi de buradan yapacağız.

Düzenleyen - izencirci on 05/09/2005 15:25:44

sayfa başına git

ekbal
Okur

20 Cevap
Gönderim - 05/09/2005 :  16:52:22       
  Sayın Zencirci...
Allah'ın size verdiği " meramını anlatabilme" kabiliyetini neden herkeste arama inadına düştünüz ki?...Eğer meramını doğruca anlatabilen ve bunu ahali ile paylaşabilen "adam" sayısı yeterince olsaydı ne Çankırı nede memleketimiz bu halde kalırdı..Yani siz şimdi, daha memuriyete başlamadan elindeki hesap makinası ile emeklilik hesapları yapan bir zihniyetten çok şey beklemiyormusunuz?..Ya da kendilerine ayrılacak "köşe"de bizlere ne vermelerini bekliyorsunuz?...Çok şey bekliyorsunuz, çook..
Saygı ve selamlar

ekrem balta  sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 06/09/2005 :  00:40:18       
  Sayın Zencirci
Anlaşıldığı kadar anlatabilirsiniz.
Bir de herkes işine gelen tarafı anlayabiliyor.
İşine gelmeyince anlamıyor.
Biz bürokratları nasıl havaya sokarız biliyor musunuz.
Çankırı'nın en başarılı bürokratına bir laptop hediye edeceğiz.
Ön şartları da sıralayacağız.
1- Çankırı ile ilgili siteleri okuyor musunuz.

2- Bürokrat olarak topluma kazandırdıklarınızı bir daktilo sayfasını geçmeyecek şekilde özetleyiniz.

3- Yaptığınız çalışma ve eklerini sitemize gönderiniz.
4-
Son katılım tarihi 31-012-2005
5- Jüri üyeleri'nin adı biz de saklı.

Bir de böyle denesek nasıl olur ?
Selam, sevgi ve saygılarımla..
Recep

sayfa başına git

husnuekizceli
Yetkili Üye

DENİZLİ
180 Cevap
Gönderim - 06/09/2005 :  00:43:30     
  Rahmetli Sayın Recep YAZICIOĞLU'nun Kamu Kurum ve kuruluşlarına gönderdiği bir yazıyı sizlerle paylaşacağım. Orada önemli olan "Siyah ile beyaz arasındaki renk zenginliğini görebilmeyi arzuladığını göreceksiniz.

Bana göre Türkiye'de şu anda En Temel Sorun: "Devlet vatandaşına güvenmiyor, Vatandaş'da Devletine inanmıyor." Bu ikisini barıştırdığımız zaman çok yol alacağımıza inanıyorum.
Biz kamu görevlilerine düşün bu iki hassas konuya gereken önemi vermemiz gerektiğidir. "Türkiye'de yaşayan herkesi "Adam Yerine Koyacağız." Vesselammmm!...

Hüsnü EKİZCELİ

sayfa başına git

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 06/09/2005 :  17:31:25         
  “Çankırı’daki bürokratlara çağrı” konusunda çok şey yazıldı. Ben konuya bir başka açıdan bakmak istiyorum. İlk olarak "bir devlet memuru yada amiri (örneğin il müdürü) bir sivil toplum oluşumu niteliğindeki Cansaati.org da neden yazı yazmalıdır?" sorusuna cevap bulmalıyız.. Yani O'nu buna iten neden veya cezbeden şeyin ne olması gerektiği konusunda yoğunlaşmalıyız. Hatta bunun için cezbedici nedenleri bizler üretmeliyiz.

Birincisi bir devlet memuru, avukatımız sayın Yeşildal'ın belirttiği gibi hiçbir mecburiyet altında değildir. Yada bir diğer ifade ile bu iş bir üst amirinin yada 'en üstün' vereceği emirle yapılacak bir çalışma da değildir, özveri ister. Cansaati.Org’da bir memur hiçbir yükümlülük altında olmadan 'kendisi' olarak yer almalıdır. Halka ifade edeceği veya biz masasına vardığımızda anlatacağı şeyleri buradan genele şamil yada sorulan sorulara yanıt şeklinde açıklamalıdır. Böylece halk bilgilenmiş, ilk kaynaktan doğru bilgi almış olur. Bu karşılığı maaşla ölçülmeyen bir devlet bilincidir.

İkincisi, her il müdürü maiyetindekilerle birlikte yaptığı yenilikleri, icraatları tanıtmak, duyurmak isteyebilir. Unutulmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyetinde il müdürlüğü pozisyonu sadece mevzuatta siyasetten arîdir. Oysaki bu kadroların siyasi olduğu inkar edilemez bir vakıadır. Bu haliyle iktidar değişimlerinde her müdür arkasında aynen bir siyasetçi gibi halk desteği ister, sahip çıkacak bir el arar. Bugün bize çalışmalarını anlatarak, halkı bilgilendirerek yani halkla birlikte olarak görev yapan varsa hangi iktidar olursa olsun bizler tam destekle onun yanında olacağız. Onun ve ekibinin çalışmalarını sadece Cansaati.Org da yayınlamakla kalmayıp ulusal basında da yer alması için gayret göstereceğiz. Bakın Belediye ve Milletvekilimiz sayın Özdemir'in çalışmalarının tanıtımında sitemizin önemli bir katkısı vardır.

Cansaati.Org sadece siteden ibaret değildir, arkasında önemli bir sinerji vardır. Diğer haber portalleri cansaati.org mahreçli birçok haber yayınlamaktadırlar. Kısacası burası hem siyasetçinin hem de memurun halka kendini ispattın önemli bir başlangıç noktasıdır.

Sayın memurlar ve amirler buyrun kendinizi, çalışmalarınızı, hedeflerinizi bize bir süreklilik içinde anlatın. Kazançlı çıkan sizler olacaksınız. Kanundan doğan haklarınıza ve sınırlarına saygılıyız, bir Devlet temsilcisi olduğunuz için size hürmette kusur etmeyeceğimiz genel yapımızdan görülecektir. Gelin şu topluluğa katılın. Gerçek “e-Sosyal Devleti” biz kuralım.

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git

ertugrulyesildal
Yetkili Üye

Antalya
75 Cevap
Gönderim - 07/09/2005 :  15:37:26     
  Ben bir gerçeği belirtmeye çalıştım;
Türkiye'de memurların büyük çoğunluğu amirinden izin almadan basın açıklaması yapamaz, hatta bu konuda birçok devlet kurumunda yayınlanmış ve halen yürürlükte bulunan genelgeler vardır.
657 sayılı yasanın 11 maddesinin ikinci fıkrasında, memurun amirinden aldığı yazılı emre uymak zorunda olduğu(Konusu suç teşkil eden emirler hariç)yazılıdır.
İdare hukukunda Genelgeler çok önemli bir yer tutmaktadır.
Meslek yaşamımda;Anayasaya, kanuna ,tüzüğe aykırı bir çok GENELGE ile karşılaştım.Dava konusu yaptığımız Genelgeler oldu...
Oysaki hiçbir kanun ANAYASA'ya hİÇBİR tÜZÜK KANUNA VE hİÇBİR Genelge de tüzüğe aykırı olamaz;
NORMLAR HİYERARŞİSİ ta roma hukukundan bu güne gelen evrensel bir hukuk kuralıdır.
Bu husus Hukuk devletinin de bir gereğidir.
Sevgili İbrahim benimkisi memur sevgisi değil elbette herkesi sevdiğim gibi dürüst,çalışkan vede üretken memuru severim ama
sende bilirsin ki çalışan üreten memuru devlet dairesinde sevmezler...
BENCE BİLGİ EDİNME YASASINDAN SONRA
BİRDE BİLGİ EDİNDİRME YASASI ÇIKARMAK GEREKİYOR...
DEVLETİN İŞLERİNİN ŞEFFAF OLMASI İÇİN....
Sitede Çankırı'da İhaleleri kim alıyor diye bir tartışma sayfası var,Belediyemiz, bütün kamu kurumları Kendi sitelerinde ihalelerin kime yapıldığını,kaça yapıldığını,ihaleye kimlerin katıldığını şeffaf biçimde açıklasalar bunun kime zararı olur????
Son bir cümle;
Çankırı'da Daire amirlerinin kaçta kaçı Çankırı'lıdır ?MERAK ETTİĞİMDEN SORUYORUM
Saygıylarımla;
ErtuğrulYEŞİLDAL

sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü

çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  17:30:22       
  Yahu birtane müdürde çıkıp kardeşim siz ne diyosunuz biz işte böyle böyle aslanlar gibi çalışıyoruz diyemedi.Ateş varki duman var.

captanblack
Çankırı Gönüllüsü

ankara
108 Cevap
Gönderim - 11/11/2005 :  18:17:41     
  Çok merak ediyorum , Başarı gösterdiği için bu yıl ödül -takdir her neyse alan Müdür varmı Çankırı'da?Tabi bunun terside sorulabilir.Ceza alan Müdür varmı?

Cengizhan Savul  sayfa başına git

hilmi
Okur

çankırı
21 Cevap
Gönderim - 12/11/2005 :  09:07:16     
  ÖNCELİKLE ÇALIŞAN VE ÇALIŞTIRAN TÜM HERKESE HAYIRLI GÜNLER. GEÇENLERDE BELEDİYENİN ORADAKİ GİŞELERE ELEKTRİK FATURASI YATIRMAYA GİTMİŞTİM. İBRAHİM BEYİN DEDİĞİ TİPLERDEN BİRİSİ. SIRADA 10, VEYA 15 KİŞİ SIRADAYIZ ÖN 4 BAYAN VARDI FATURASINI YATIRAN BAYAN BİR AVUÇ DOLUSU BOZUK PARA VERDİ SAYIP ALDIKTAN SONRA İKİNCİ BAYANDA BÜTÜN BİR YİRMİLİK UZATTI GİŞEDEKİ GÖREVLİ BAYANA BOZUK YOK DİYEREK PARASINI BOZDURMASI İÇİN BAŞKA BİR YERE GÖNDERMEYE KALKINCA İŞE KARIŞIP BOZUK PARA OLDUĞU HALDE KADINI NEDEN BAŞKA YERE GÖNDERİYORSUN DEDİĞİMDE SANA NE DEMEZMİ KADINCAĞIZI KÖYLÜ DİYE İPLEMEYEN GÖREVLİYİ TENKİT EDİNCEDE BANA SENİ İLĞİLENDİRMEZ DİYEREK BANADA ÇIKIŞINCA BÜTÜN CİNLERİM AYAĞA KALKTIĞINI ANLAYINCA İKİNCİ GÖREVLİNİN BANA HAK VERMESİYLE VE SIRADAKİLERİN TESKİNİYLE OLAYI BÜYÜTMEK İSTEMEDİM ANCAK KAMU OYUNUN DA BİLİNÇLENMESİ İÇİN BURADA YAZMA İHTİYACI DUYDUM AYNI GÜN İŞLERİMİN YOĞUNLUĞU NEDENİYLE ANCAK BU GÜN KONUYA DEĞİNE BİLDİM LÜTFEN BİR MAKAM VEYA MASA BAŞINDA BİR YERLERE YETKİLİ OLARAK GELENLER KENDİNİZE ÇEKİDÜZEN VERİN BİRİLERİ GÖZÜNÜZÜ PATLATIR HABERİNİZ OLSUN. BU OLAY ÇANKIRIDA DEĞİLDE BAŞKA BİR YERDE OLSAYDI ZATEN GÖZÜ PATLARDI İDARE AMİRLERİNİN DİKKATİNE!... LÜTFEN PERSONELİNİZİ HALKA KARŞI DAHA NAZİK VE DİKKATLİ OLMASI İÇİN UYARINIZ........
SAYGILAR TÜM ÇANKIRI'MIZA

şanteknik  sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git