Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Yüksel ARSLAN [Köşe Yazıları]

BİR TARİHİ VESİKA DAHA ORTAYA ÇIKTI
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
yksl18
Yetkili Üye

Çankırı
72 Cevap
Gönderim - 01/08/2005 :  11:37:57    
DEĞERLİ DOSTUM İBRAHİM AKYOL BEY İLE İLİMİZİN TARİHİ DOKUSUNU GEZERKEN ESKİ BİR CAMİMİZDE NAMAZA GİTTİK. NAMAZ SONRASINDA CAMİNİN MÜEZZİNİ İLE YAPTIĞIMIZ SOHBET İLERLEDİKÇE YENİ ŞEYLER ORTAYA ÇIKAMAYA BAŞLADI VE MÜEZZİN ARKADAŞIMIZ OLUŞAN GÜVENDEN SONRA BİZE SAKLAMIŞ OLDUĞU İKİ PARÇALI VE AHŞAP ÜZERİNE YAZILMIŞ KİTABELERİ ORTAYA ÇIKARDI.ŞU ANA KADAR BU AHŞAP KİTABELER ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR YAPILDIĞINI ZANNETMİYORUM. VARSADA BİLGİ ALMAK İSTERİM. ARADA YAPTIĞIMIZ KISA İNCELEMEDE KİTABENİN BİRİNİN CAMİYA AİT OLDUĞU DİĞERİNİN DE O DÖNEMDE VAROLUP ŞU AN HİÇ BİR İZ KALMAYAN MEDRESEYS AİT OLDUĞU ANLAŞILDI.CAMİNİN MÜEZZİNİN BU KİTABELERİN KORUNMASI KONUSUNDAKİ HASSASİYETİNE AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM. ESERİN TAM TERCÜMESİNİ İNŞALLAH KISA ZAMAN SONRA İBRAHİM BEYLE YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMADAN SONRA SİTEYE YAZARIZ.ŞU AN BU CAMİNİN İSMİNİ VERMEK İSTEMİYORUM. MÜZE MÜDÜRLÜĞÜMÜZE MÜRACAAT EDİP BU ESERLERİN KORUMA VE GÜVENLİK ALTINA ALINMASINI SAĞLADIKTAN SONRA BU ESERİN BULUNDUĞU CAMİNİN İSMİNİ AÇIKLAMAYI VE ONDAN SONRA BERABER BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNMAYI UYGUN GÖRMEKTEYİM. İNŞALLAH BU TİP ESERLER DAHADA ARTARAK VE KORUNARAK ORTAYA ÇIKARKİ TARİHE IŞIK TUTAR.

Yüksel ARSLAN

derelli
Yetkili Üye

ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 01/08/2005 :  12:29:50       
  Sayın İbrahim Akyol ve Sayın Yüksel Arslan'ın özverili çalışmalarına şahsım adına teşekkür ediyorum. Yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum. sonucunu okurlarla paylaşacaklarını zaten söylüyorlar. bizde o günü sabırsızlıkla bekleyeceğiz. saygı ve hürmetlerimle

sayfa başına git

korgun
Çankırı Gönüllüsü

231 Cevap
Gönderim - 01/08/2005 :  23:43:24       
  Çankırı sevgisi kuru kuruya kurban olmaktan öte işte böyle tarihimize , geçmişimize hasret ve hürmetle sarılarak yaşanır. İbrahim Bey ve Yüksel Beyi bu manada kutluyorum.

sayfa başına git

inandikli
Yetkili Üye

istanbul
176 Cevap
Gönderim - 04/08/2005 :  18:56:15       
  Sayın Abilerimizin özverili çalışmaları gerçekten bizi tetikliyor. Kendilerine çok teşekür ederim

Murat Karaca  sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git