Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Yüksel ARSLAN [Köşe Yazıları]
 
ÇANKIRI TURİZMİ İLK MEYVESİNİ VERDİ
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
yksl18
Yetkili Üye


Çankırı
72 Cevap
Gönderim - 31/07/2005 :  18:31:38    
SON ZAMANLARDA BELEDİYEMİZİN TARİHİ KENT DOKUSUNU SAĞLIKLAŞTIRMA VE BU BÖLGELERİ TURİZME AÇMA ÇALIŞMASI İLK MEYVESİNİ VERDİ. 31 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜN İTALYAN BİR GURUP İLİMİZE GELEREK SAYIN BAŞKAN İRFAN DİNÇ BEYİNDE BİR BÖLÜMÜNE REFAKET ETTİĞİ BİR GEZİ GERÇEKLEŞDİ. GEZİDE TERCÜMAN ARKADAŞLARIMIZIN REHBERLİĞİNDE İLİMİZ HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ, TARİHİ KENT DOKUSU GEZDİRİLDİ.GURUP DAHA SONRA ÇİVİTÇİOĞLU MEDRESESİNDE NEY ZİYAFETİNE KATILDI VE ÇAY SOHBETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.NEYDEN ETKİLENEN GURUP MEDRESE ZİYARETÇİ DEFTERİNİ İMZALAYIP BİR NEY CD'İ ALARAK İLİMİZDEN AYRILDILAR. BU KONUDA BİRAZ DAHA GAYRET EDERSEK VE HALKIMIZDA YARDIMCI OLURSA TURİZMİN İLİMİZE KATKI SAĞLAMAMASI İÇİN HİÇBİR SEBEP KALMAYACAK.

Yüksel ARSLAN

b_ayhan
Yetkili Üye


Ankara
143 Cevap
Gönderim - 31/07/2005 :  22:26:11       
  AZİM VE SABRA İHTİYACIMIZ VAR
Karatekin Gazetesinin arşivine ulaşabilenler Çankırı'da turizmin gelişebilmesi ve yeni iş sahalarının açılması konularında 1983 den bu tarafa olan muhtelif yazılarımda zaman zaman değinmişimdir.
1.Bir zamanlar Ankara dan kalkıp günübirlik Çankırı'ya gelip geri dönen tren seferlerinin varlığı bilinmektedir. İlk önce Devlet Demiryolları böyle bir sefer yapabilirmi, olumlu yanıt alıırsa İstasyon caddesinin yeniden düzenlenme ihtiyacı doğacaktır.
2.Üreticinin ürünlerini satabileceği stand veya dükkanlara ihtiyaç olacaktır. Burada çok önemli olan
a.Doğal ürün satışı
b.El sanatları ürünleri satışı ön planda olmalıdır. Doğal ürün üretimi için Tarım İl Müdürlüğ, el sanatları için Sanayi müdürlüğü projeler üretmelidir.
Neler yapılabilir, nasıl yapılabilir sorularını mesleki tecrübelerimizi ve deneyimlerimizi ortaya koyarak yardıma hazırız.

Bahattin AYHAN  sayfa başına git

makav
Çankırı Gönüllüsü202 Cevap
Gönderim - 31/07/2005 :  22:34:16     
  Her şeyin başı inanç ve birlik beraberlik. Çankırılılar memleketlerine sahip çıktıkça başarılmaycak ve ulaşılmaycak hiç bir hedef olmaz.Ne güzel öneriler getiriliyor , bugün yarın daha başka önerilerde olacaktır.Çankırılı artık gözünü ve gönlünü açarak Çankırıya sahip çıkmalıdır. Çankırımızda başarılı çalışmalar yapıldıkça örnek verildiği gibi bir çok yabancı merakla ilimize ziyarete gelecektir. Ne kadar çok ilgi çekici yerimiz mekanımız olursa turistler o kadara çok alaka gösterirler. Sitemizde bu konuda olumlu yazı yazanların sayısı arttıkçada tanıtıma katkı büyüyecektir.

 sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü


çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 01/08/2005 :  10:51:35       
  Kahve köşelerinde vakit öldüren Çankırılılar biraz kıpırdayında memleketi az ileri götürelim. Sigara dumanının altında uyuşuk uyuşuk oturmayın birazda hayrınız dokunsun Çankırıya.

Hasan BAKIR  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git