Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Ali KÖR [Köşe Yazıları]

İki ayın değerlendirilmesi
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Ali Kör
Bizim Çankırı Gazetesi Sahibi

Çankırı
18 Cevap
Gönderim - 18/07/2005 :  18:25:11      
İki Ayın Değerlendirilmesi

22. Yaş günü öncesi Ofset Baskı tekniği kullanmaya başlayan Sanat Matbaacılık iki aya yakındır bu teknolojiyi kullanıyor.

Aradan geçen iki aylık süre içerisinde, Bizim Çankırı dopdolu bir gazete olarak çıkmakta, toplumun her kesiminden tebrikler almakta, takdir görmekte.

Bir teknolojiyi bir kenara itip, diğer bir teknolojiyi kullanıma aldığımız günlerde, bizler okurlarımızdan yapacağımız hatalar için peşinen özür dilemiş, ilk bir hafta boyunca baskı tekniğimiz dengesini almadı, Bilgisayar Bölümünde sıkıntılar çektik, ama bizler karalı idik, bunu da başardık.

Bilgisayar bölümünü Özkan Çelik başardı, baskı bölümünü ise Hakan Kör başardı, Bizim Çankırı bugünlerdeki sayıları ile tamamen Çankırı’nın ürünü olarak çıkmakta.

Teknolojiye ilk adım attığımızda, baskı için Ankara’dan usta getirmiş, Bilgisayar bölümünü ise Özkan Çelik’in kısa süre gördüğü kurslara bırakmıştık. Ofset olarak çıkardığımız ilk sayı gecesi epeyce sıkıntılar yaşadık, sabaha gazeteyi çıkarmak için terler döktük, dostlardan yardım aldık, Bizim Çankırı’yı sabah güneşi ile birlikte Çankırı’da yeni teknoloji ile çıkardık.

Böylesi mutluluklar insanlara güç verir. Bizim Çankırı ekibi de bu gücü alarak iki aya yakındır Bizim Çankırı’yı sizlerin beğenisine sunuyor. Sizler de bunu takdir ediyorsunuz.

Gazetemizi telefonla arayan Çankırı’lılar, Bizim Çankırı’nın yayınını beğendiklerini, Çankırı’ya yakışır bir gazete olmada her zaman ki büyüklüğünü gösterdiğini, baskı tekniğini gün geçtikçe daha ileri götürdüğünü bizlere ilettiler, gelecekte de daha mükemmel bir Bizim Çankırı okuyacaklarını şimdiden kabullendiklerini ifade ettiler.

Biz bu teknoloji ile yayına başlarken açık konuştuk. Biz fiyat rekabeti yapmayacağız, elimizdeki üstün teknolojiyi kullanarak, hizmet rekabeti yapacağız, Çankırı’ya kaliteyi getireceğiz.
Çankırı’ya yakışır kurduğumuz üstün teknoloji Ofset’i şimdiye kadar biz gazete baskısında kullandık, bundan böyle Matbaacılık dalında da profesyonelce kullanıma geçeceğiz.

Biz hesabımızı bilerek, emin adımlarla ilerliyoruz.
Büyüyen Çankırı ile birlikte bizde büyüdük. 1985 yılından beri günlük ve bizim tabirimizle 0,60 2. kategori bir gazete olarak çıkmakta iken, Basın İlan Kurumu’nun yaptığı değişikle, yine kategorimizi koruyarak, değişikliğin istediği 0,90 ebadına yükseldik.
Bugün yine sizlere 2. kategori bir gazete olarak hizmet veriyoruz.
Bizler el dizgisinden başladık, Ofset teknolojisine başladık. Yani iki kuşak ilerledik.

Yapmış olduğumuz meslekten zevk alırken, sizlerinde bizi destekleyen görüşlerinizi açıklamanız, bizleri ileri adım atmaya zorlamakta olduğunu biliyoruz.

Bizce iki aylık dönmede bizler başarılı bir grafik çizdik. Gelecek yayın dönemimizin önünün açık olduğunu gördük.

Şimdi sizlerden eksikliklerimizi bizlere hatırlatmanızı bekliyoruz.
Bizim Çankırı gazetesi olarak bizler, BİZE GÖSTERİLEN TEVECCÜHE HER ZAMAN LAYIK OLMAYA ÇALIŞTIK.
Bu mutluluk bize yetiyor!..

Ali Kör
Bizim Çankırı gazetesi Sahibi

forvet
Çankırı Gönüllüsü

İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 18/07/2005 :  22:03:27       
  ALİ BEY İNFONUZDAN YAŞINIZI GÖRÜNCE SİZİ TAKDİR ETMEMEK MÜMKÜN DEĞİL. YANİ GENÇLER SİZE BAKIP YÜZÜ KIZARMALI. TABİ ŞİMDİKİ GENÇLİK BAŞKA ŞEYLER PEŞİNDE OLDUĞUNDAN MEMLEKETMİŞ BİLGİYMİŞ UMURSAMIYOR.
ENERJİNİZİN GENÇLEREDE SIÇRAMASI DİLEĞİYLE SAYGILAR.

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 19/07/2005 :  00:04:35       
  Sayın Ali Kör (olsa olsa GÖR olurdu soyadınız, galiba kör bir nüfus memuruna rastlamış soyadı kanununu çıkınca gaf ile kef i ayıramadığındanolmuştur)
Öncelikle tebrik ediyorum.
Sitemizde gazetenizden seçeceğiniz ve üyelerimizin çoğunluğunun takdirini toplayacak yazıları köşenizde veya Çankırı basınından seçmeler adında açılacak bir köşede yayınlanmasını diliyorum.
Çankırıya geldiğimde gazetenizi ve sizleri ziyaret etmeyi düşünüyorum.
Başarılı çalışmalarınızın devamı dileğiyle.
Selam, sevgi ve saygılar

sayfa başına git

ademiroz
Yetkili Üye

istanbul
121 Cevap
Gönderim - 19/07/2005 :  14:56:30       
  Gazete denildi mi, ofset denildi mi, bir iki şey de ben söylemek istedim. Malum ya, 20 yıldır ekmeğimizi bu meslekten çıkarıyoruz.
Ali Bey, ofset baskıya geçişinizi anlattığınız her cümlenin ne büyük heyecanlar barındırdığını biliyorum. Ancak, elinize ilk ofset gazetenizi aldığınız zaman duyduğunuz mutluluğu da biliyorum. Eminim bütün yorgunluğunuz o anda gitmiştir. Sizleri cani gönülden kutlarım.

sayfa başına git

ayyildiz
Çankırı Gönüllüsü

ankara
129 Cevap
Gönderim - 19/07/2005 :  22:11:18       
  Tebrik ederim sizi Alibey.Laflan Çankırı sevgisi olmuyor. İşte böyle bunu sizin yaşınızda bile bu dinamizmle göstermek en güzel örnek.

Şaban AYDIN  sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git