Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Kitap Tanıtımları
 
Kitap: Bilgi Hazinesi
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Ahmet GÜLŞEN
Yönetici


Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 11/07/2005 :  17:28:07        
Bilgi Hazinesi
Temel İslâmi Bilgiler

Kitap Adı: Bilgi Hazinesi
Yazar: Arif ÇAĞLAR
Basım: İstanbul 2005

Çankırı’nın önemli kültür mekanlarından biri olan Kevser kitabevi bu yıl bir de kitap basımı gerçekleştirmiş. Çankırı’da öğretmenlik yapan sayın Arif ÇAĞLAR’ın kaleminden çıkan kitap, gençlere hayatlarında karşılaştıkları zorluklara karşı bir rehberliği amaçlamaktadır.

Kitap, yazarın ifadesine göre; “bir İslam ilmihali değildir. Namaz hocası veya dua kitabı hiç değildir. Bal yapan arı misali, İslâmi kaynakların büyük bir özveri ile taranması ve özetlenmesi sonucu ortaya çıkan ‘bilgi hazinesi’dir.” 387 sayfalık hacimli kitabın en çarpıcı özelliği çoğumuzca bilinen bilgilerin en öz ve sade biçimde sunulmasıdır. Bu haliyle kitap ortaokul ve lise çağındaki gençlerin başucu kitabı olmaya adaydır.

Geniş bir kaynakçanın sıralandığı kitap, bilimsel eserlerde yer alan teknik ayrıntılarında ihmal edilmediği bir çalışma olarak görülmektedir. Bilgi Hazinesinin son bölümününde yeralan “Çalışma ve Başarının Altın Kuralları” başlıklı yazı bence okuyucu tarafından ilk önce okunması gereken bölümdür.Kitabı toptan veya perakende isteyebileceğiniz adres:
Kevser Kitapevi, Atatürk Bulv. Beyazsaray Apt. No 5 ÇANKIRI
Tel : 0376 -2128591 Fax: 2133692 e-mail: arifcaglar@mynet.com

Ahmet GÜLŞEN

milan
Yorumcu


ankara
85 Cevap
Gönderim - 11/07/2005 :  18:28:42       
  Şehrimizden çok daha fazla yazar çıkması dileğiyle Arif beyi saygıyla tebrik ederim .

 sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git