Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Sezen D KONYALI [Sağlık Köşesi]

ALKOL VE DEHŞET (MUTLAKA BAKIN)
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
sezen
Yetkili Üye

102 Cevap
Gönderim - 11/07/2005 :  09:32:07    
Sevgili can saati dostları belki yazının başlığını okuyunca size uzun uzun alkolün zararlarından bahsedeceğimi düşüne bilir hatta bazılarınız bilinen şeyleri anlatıyorum diye kıza bilirsiniz ama bu sefer ben yazmayı bırakıyorum.Resimlere baktığınızda zaten bütün yazılanların ne kadar boş ve gereksiz olduğunu anlayacaksınız. Hayırlı günler.

ISTE Jacqueline SABURIDO, 19 EYLUL 1999

BABASI VE SABRINA 1998’DE.

VENEZUELLA’DA TATILDE

6 YASINDAKI DOGUMGUNUNDE

BIR AKSAM ARKADASLARI ILE EĞLENİRKEN

VE ISTE SABRINA’NIN ARABASINDAN ARTA KALANLAR. EVINE DONERKEN 17 YASINDAKI BIR OGRENCI ARABASINA CARPTI. BU OGRENCI ICKILI IDI. VE BU 1999 ARALIK AYINDAYDI.

KAZADAN SONRA SABRINA 40’TAN FAZLA OPERASYON GECIRMEK ZORUNDA KALDI

JACQUELINE ARABASI YANARKEN BULUNDU, VUCUDU 45 SANIYEDEN AZ BIR SUREDE YANDI

2000 YILINDA BABASI ILE BERABER.

BAKIMI SIRASINDA

KAZADAN 3 AY SONRA

GOZLERINI ACIK TUTABILMEK ICIN GOZ DAMLASINA IHTIYACI VAR

SIMDI 20 YASINDA VE ASLA 3 YIL ONCE ALKOLLU OLDUGU ICIN KENDISINI AFFEDEMIYOR. JACQUELINE’IN HAYATINI DURDURDUGUNUN BILINCINDE.

HERKES ARABA KAZASINDA öLMÜYOR.
BU FOTO KAZADAN 4 YIL SONRA CEKILDI VE JACQUELINE HALA BAKIM ALTINDA. VUCUDUNUN % 60’I YANMIS DURUMDA.

Düzenleyen - sezen on 01/08/2005 16:35:11

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 11/07/2005 :  10:31:07       
  Kıymetli Sezen Hanım ibretlik bir konuyu işlemişsiniz. İnşallah bu konuyu okuyanlar ders alırlar.
Zaten Alkol bütün kötülüklerin anası değilmi.....

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

ademiroz
Yetkili Üye

istanbul
121 Cevap
Gönderim - 11/07/2005 :  14:34:40       
  Allah-ü Teala'nın haram kıldığı, biz kullarına yasakladığı bir tek şey gösterin ki, insana yararı olsun. Ve bir tek şey gösterin ki, Allah-ü Teala, faydalı olduğu halde, o şeyden kullarını mahrum bıraksın.
Sezen Hanımın yayınladığı ibretlik fotoğraflar, "kalbe iyi geliyor" diye üzüm dururken, şarabı tavsiye eden doktorlara ithaf olunur.

sayfa başına git

nuri lafci
Yetkili Üye

Ankara
153 Cevap
Gönderim - 12/07/2005 :  10:23:13     
  İbret verici.Yazıkıklar olsun alkol kullananlara, yazık ediyorsunuz insanlığa, insan haklarına tecavüz ediyorsunuz.Teşekkürler Sezen hanım.

lafcigil  sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 13/07/2005 :  22:22:24       
  Değerli Sezen Hanım
Aslında bu başlıkta bir yazıyı okumak işime gelmezdi. Çünkü beni uzaktan yakından ilgilendiren tarafı yoktu alkol ve alkol bağımlılığının. Ailece yeşilaycı olmamıza rağmen, sizn farklı bir yönden yaklaşacağını düşünerek yazınızı okumaya karar verdim.
Gerçekten ibret ve dehşet verici görüntüler. Allah düşmanıma dahi vermesin.
İyi bir mesaj vermişsiniz. Hele şu yaz günlerinde alkol kullananlara.
Selam, sevgi ve saygı ile...

sayfa başına git

sezen
Yetkili Üye

102 Cevap
Gönderim - 14/07/2005 :  10:24:50     
  Sevgili Can saati dostları bu resimleri ilk gördüğümde bende dehşete kapıldım hatta bir ara sahte ola bileceğini bile düşündüm ama araştırdığımda bu insanın ve yaşadığı acıların gerçek olduğunu gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim.

Bu yazıyı okuyan herkezden özel bir ricam var; Lütfen bu yazıyı ve resimleri cevrenizdeki herkeze göstermeye calışın. Özelliklede BİR KADEHDEN YADA BİR KEREDEN BİRŞEY OLMAZ, ZİHNİYETİ TAŞIYAN HERKEZE GÖSTERİN.
Hayırlı günler.

sayfa başına git

Sefer Toruk
Çankırı Gönüllüsü

ankara
154 Cevap
Gönderim - 14/07/2005 :  17:18:09       
  Çok etkileyici fotoğraflar . Allaha bin şükür haramlardan uzağım. Benim anamın birde bedduaası vardır bu konuda. Derdiki eğer o zıkkımı içersen emdiğin kan olsun diye.
Alkol tam bir felaket çığırtkanı. Cenabı Allah tüm müslümanları uzak etsin.
Bu fotoğrafları bilhassa içenlere göstermek lazım.

(daco)Sefer TORUK  sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü

çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 14/07/2005 :  18:19:25       
  Ben tekel değilim bilmem ama Çankırıda içki tüketimi giderek artıyor deniyor. Üzücü bir gelişme olan bu konuda doğrusu neyse ilgililer açıklasın bilelim.

Hasan BAKIR  sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 14/07/2005 :  18:25:37       

Dağ başındasın;
Derdin günün hasretlik;
Akşam olmuş,
Güneş batmış,
İçmeyip de ne halt edeceksin.

Orhan Veli Kanık

sayfa başına git

inandikli
Yetkili Üye

istanbul
176 Cevap
Gönderim - 16/07/2005 :  22:20:00       
  İnsanlar içkinin zaralarını saymaya kalksalar saymakla bitiremezler ama her seferinde onu içmekten de geri kalmazlar. Kendine acımayana sen de acımayacaksın aslında. Ama gel gör ki sadece kendilerine değil, topluma da zara verince müdahale etmek şart oluyor. Bence içki satışı yasaklanmalı.

Murat Karaca  sayfa başına git

sezen
Yetkili Üye

102 Cevap
Gönderim - 01/08/2005 :  16:40:21     
  Görmeyen arkadaşlar birkez daha görmenizi istedim
hayırlı günler.

sayfa başına git

sezen
Yetkili Üye

102 Cevap
Gönderim - 25/10/2005 :  09:03:23     
  Sayın cansaati dostları bayram geliyor ve herkezi tatlı bir telaş almış durumda ve yollardaki araç sayısıda giderek artıyor lütfen yola çıkmadan önce bu resimleri ve henüz yeni trafik canavarına kurban verdiğimiz değerli Sadık DURSUNOĞLUNU ve körpecik yavrusunu unutmayın. Bir anlık dikkatsizliğinizin nelere mâl olabileceğine işte iki tane vahim örnek.
Hayırlı günler ve hayırlı yolculuklar.

sayfa başına git

dilekrem2002
Üye

DÜZCE
3 Cevap
Gönderim - 25/10/2005 :  15:26:53     
  sezen hanım haberinizi gerçekten tüylerim ürpererek baktım.Görüntülerde ibret alınacak o kadar çok şey varki.tabiki bunları anlayabilene.yaşıyoruz ama ne zaman ne olacak asla bilmiyoruz yapmamız gereken bize düşenleri yaptıktan sonra gerisini ALLAH'A bırakmak öyle değilmi?

sayfa başına git

ayyildiz
Çankırı Gönüllüsü

ankara
129 Cevap
Gönderim - 25/10/2005 :  17:16:29       
  İçki(alkol) bütün kötülüklerin anasıdır.Azı çoğu diyede bir şey yoktur.Zaten dinimiz haram kılmıştır.Heleki trafikte alkol olarak canavar şeklinde trafiğe çıkan vicadansızların masum insanların hayatını karartmaya hiç hakkı yoktur.
Yukarıdaki içler acısı fotoğraf kareleri büyük ibret bu konuda.
Gençleri kötü alışkanlıklardan alı koymanın tek yolu bu alışkanlıklardan uzak duran bizlerin örnek olmasıyla mümkündür.

Şaban AYDIN  sayfa başına git

milan
Yorumcu

ankara
85 Cevap
Gönderim - 27/10/2005 :  22:11:37       
  Resimler korkunç.Bir işin sonunu baştan düşünmeli.Benim anneannem hep şunu söyler : Her kim ne yaparsa kendi kendine yapar!

sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git