Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Yüksel ARSLAN [Köşe Yazıları]
 
ÇİVİTÇİOĞLU MEDRESESİ VE ŞİİR- SANAT SOHBETLERİ
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
yksl18
Yetkili Üye


Çankırı
72 Cevap
Gönderim - 09/07/2005 :  14:47:36    
ÇİVİTÇİOĞLU MEDRESESİ VE ŞİİR- SANAT SOHBETLERİ

Daha önceki bir yazımda Çankırı belediyesi tarafından restore edilen ve belediye proje koordinasyon merkezi olarak kullanılan ve ilimize kazandırılan çivitçioğlu medresesi ile ilgili kısaca bilgi vermiş ve burada yapılan etkinliklerden bahsetmiştim. Bu etkinliklerden biri ise Cuma akşamları gece 01.00-02.00 gibi geç saatlere kadar devam eden şiir ve sanat sohbetleri idi. Bu sohbetlerden sonuncusu 08.07.2005 tarihinde yerli ve yabancı misafirlerin katılımı ile çok nezih ve güzel bir ortam içerisinde gerçekleşti.Bu toplantıda yerli şair ve sanatçı dostların yanı sıra site yöneticisi Ahmet Gülşen bey de katıldı. İlimiz şairlerinden İlknur HAN’ın yeni çıkan ilk şiir kitabının ağırlıklı olduğu sohbet toplantısını zaman zaman Karatekin Türk Tasavvuf Musikisi ekibi neyzenlerinin ney taksimleri renklendirdi. İlknur HAN’ın şiir kitaplarından ve yerel şairlerimizden şiirler okundu ve şiir tahlilleri yapıldı. Aralıksız devam eden Cuma şiir ve sanat sohbetlerini şiir ve sanat severler takip edebilir ve katılabilirler. İlimizde bu güzel gelişmelere sebep olan tüm Çankırılı entellektüel, şair ve sanatçıların ilimize sağladığı bu katkılardan dolayı kutluyor ve İlknur hanfendinin şiir kitabının hayırlı olmasını temenni ediyor devamını bekliyoruz. Bu gecenin yine unutulmazlarından biride bu gece de ney taksimlerinin sedasından etkilenen Çankırılı şairimiz Sadık Softa beyin oracıkta yazmış olduğu ve neyzenlere ithaf ettiği çok nefis bir şiirdir. Bu açıdan da Sadık Softa beye teşekkürler ediyorum

Yüksel ARSLAN

forvet
Çankırı Gönüllüsü


İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 09/07/2005 :  23:10:17       
  HOCAM ÇALIŞMLARINIZ ÇOK GÜZEL VE ÇANKIRI İÇİN KAZANÇ: BULUŞMA ANLARINIZDAKİ O HAVAYI AKSETTİREN ENSTANTENELERİ FOTOĞRAFLAYIP SİTEDE YAYINLASANIZ ÇOK HOŞ OLMAZMI?

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

yksl18
Yetkili Üye


Çankırı
72 Cevap
Gönderim - 10/07/2005 :  15:06:25     
 


Yüksel ARSLAN  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git