Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Prof. Hikmet ÖZDEMİR [Köşe Yazıları]
 
DOĞALGAZDA SON ADIM
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
hikmet özdemir
Çankırı Milletvekili


ANKARA
35 Cevap
Gönderim - 14/06/2005 :  11:02:10      
DOĞALGAZDA SON ADIM

Çankırı ilimizi de içine alan "Çankırı, Kastamonu, Karabük,Tosya, Gerede" Şehir İçi Doğalgaz Dağıtım Lisansı İhalesi 16 Haziran 2005 Perşembe günü saat 14.00'de Enerji Piyasası Denetleme Kurulunun Ziya Bey Caddesi No.19 Balgat Ankara adresinde yapılacaktır.

İhalenin yapılması ile start alacak olan doğalgaz dağıtım hattının 1,5 - 2 yıl içersinde bitirilmesi planlanmaktadır. Hattın kullanıma açılması ile birlikte Çankırımız doğalgaza kavuşarak hava kirliliği sorununa da köklü bir çözüm getirilmiş olacaktır.

EPDK Başkanlığının yapacağı ihalenin ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temmenni eder, Çankırımızın daha nice başarılı hizmetlere kavuşmasını dilerim.

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR
Çankırı Milletvekili

derelli
Yetkili Üye


ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 16/06/2005 :  13:23:23       
  1990'lı yıllardan günümüze kadar işlemi devam eden ve bu gün yapılacak bir sözleşmeyle artık fiiliyata geçecek olan doğal gaz konusunda yoğun bir çalışma içinde olan ilimizin değerli siyasetçilerini kutluyorum.

Bana göre hizmetlerin içinde en önemlilerinden birisi olan doğal gaz'ın ilimize bağlanması için sözleşme müjdesindeki haberinde doğalgazın ilimize sağlayacağı faydaları sıralarken çok az bir faydasına değindiğine inanmaktayım. daha büyük getirisi bence küçük sanayi sektörlerinin oluşmasına, yeni büyük sanayi sektörlerinin gelmesine ve günümüzde maliyet yüksekliği yönüyle değerini kaybettiği sanılan birçok elsanatlarının yeniden canlanmasına daha sayamadığım birçok sektörün gelişmesine vesile olacaktır.

Bu nedenle, doğalgazın ilimize gelmesinde ilk başlangıç tarihinden bu güne kadar konuyu sahiplenerek emeği geçenlerin cümlesine teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

 sayfa başına git

hikmet özdemir
Çankırı Milletvekili


ANKARA
35 Cevap
Gönderim - 16/06/2005 :  17:22:06       
  Sayın DERELLİ
görüşlerinizç düşünceleriniz ve katkınız için teşekkür ederim. Çankırı adım adım yatırımlardan yararlanmaya başlamıştır. Bu durum bizi ziyadesi ile memnun etmektedir. 3 Milletvekili olarak Çankırı adına bizzat katıldığımız İhale sonuçlandı. 7 firmanın katıldığı ihaleyi ÇORUM ELEKTRİK VE DOĞALGAZ TİCARET A.Ş. kazandı. Bu ve benzeri hizmetlere ihtiyacı olan Çankırı'mızın nice hayırlı hizmetlerden nasibini alması için hep birlikte siyasi kimliği ne olursa olsun el ele vermeliyiz ve Çankırı için birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Bu bizim yaran geleneğimizde de böyledir.
Selam ve Saygılarımla

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR
Çankırı Milletvekili


Düzenleyen - hikmet özdemir on 16/06/2005 17:22:54

Düzenleyen - hikmet özdemir on 16/06/2005 17:24:20

 sayfa başına git

hikmet özdemir
Çankırı Milletvekili


ANKARA
35 Cevap
Gönderim - 21/06/2005 :  10:45:43       
  Belde ve İlçelerimize Doğalgaz verilebilmesinin yolu açıldı

16/6/2005 Perşembe günü Doğalgaz Piyasası Kanunun'da değişiklik öngören Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulda kabul edil. Bu kanun ile İl sınırları içersinde bulunmalarına rağmen tek başına ihale edilmeleri ekonomik olmayan ilçe belde ve bölgelere de doğalgaz dağıtımının sağlanması amaçlanmıştır. Bu durum Bizim ilimizin de bir çok ilçesinde talep doğrultusunda doğalgaz verilebilmesini sağlayacaktır.
Kanun'un ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim.


www.hikmetozdemir.com

 sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git