Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Ibrahim ZENCİRCİ [Köşe Yazıları]

Sayın İrfan Dinç'den cansaati üyelerine mesaj..!
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 06/06/2005 :  16:39:03      
Başkan'ın Size Mesajı Var

Çankırı Belediye Başkan'ı Sayın İrfan DİNÇ'in Çankırı Araştırmaları üyeleri adına tarafıma gönderdiği mesajını ilginize sunuyorum;

Sayın Zencirci,

Günümüzde hızla gelişen teknoloji sayesinde kurulan iletişimle artık mesafelerin, sınırların bir hükmü kalmamıştır. Bu teknolojinin gerisinde kalmanın artık mazereti olamaz. Çankırı Belediyesi olarak teknolojiye, bilgiye, insana, eğitime yatırım yapmak gibi farklı bir anlayışla Çankırılılara hizmet etmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar klasik anlamda belediyecilik hizmeti veren Çankırı Belediyesi artık vizyonunu daha da geniş tutarak eğitim seminerleri, kişisel gelişim seminerleri, yoğun kültür ve sanat faaliyetleri ile insanına hizmete çalışıyor. Ayrıca geride kalan dönem içerisinde yapılması gereken tüm hizmetlerin projelerini tamamladık. Çankırı’nın önemli sorunlarının projeleri hazır duruma gelmiştir. Çankırı Belediyesi bu projelerine sadece yurt içinden değil başta AB olmak üzere çeşitli uluslar arası hibe fon kuruluşlarından destek arayışına başlamıştır. Diğer taraftan rutin belediye hizmetleri olan asfalt, tretuvar, park, altyapı gibi çalışmalarımız devam etmektedir.

Elbette bu farklı hizmet anlayışını bazı çevreler algılamakta zorlanabilir. Ancak sizin gibi ön yargısız, Çankırı sevdalısı insanlarımızın desteği ile önemli meseleleri çözebileceğimize inanıyorum. Elbette bizlerde yanlış yapabiliriz. Her zaman eleştirilere açık olduğumuzu ifade ediyorum. Yeterki yapıcı, kişileri hedef almayan, memleket yararına eleştiriler olsun.

Yapmış olduğumuz çalışmalar ve faaliyetlere ilişkin haberler Belediyemiz sitesinde son günlerde güncelleşmeye başlamıştır. Birkaç gün içerisinde de “İşte Projelerimiz” başlığı altında hazırlatmış olduğumuz projeleri sitede yayınlayacağız. Göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakaya teşekkür eder, şahsınıza ve Çankırı’mıza çok kıymetli hizmetler veren “Çankırı Araştırmaları Merkezi Sitesi Cansaati Org.” Dostlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.

İrfan DİNÇ
BELEDİYE BAŞKANI

nuri lafci
Yetkili Üye

Ankara
153 Cevap
Gönderim - 06/06/2005 :  17:44:27     
  Sayın Başkana teşekkürler, bu mesajı bizlere gönderdiği için,çalışmalarının Çankırımız için hayırlar getirmesi dileğimle.

lafcigil  sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 06/06/2005 :  22:39:14       
  Sayın Başkan
Önce cevap yazma zahmetinde bulunduğunuz için tebrik ediyorum.
Bu projeleriniz arasında Çankırı için yeni amblem(logo) yarışması da vardı.
Yarışmaya kaç eserle kimler nasıl katılacak ödülü nedir gibi aklımızdan geçen sorulara yanıt alamadık.
Ayrıca jüri seçiminde hangi kıstasların uygulanacağı veya rumuz ile cansaati sitesinde yayınlanıp oylama ile belirlewnen eserlerin katılması mı düşünülüyor ?
bu konuda siteye cevap yazmasanız da sayın zencirciye ulaştıracağınız bilgiler doğrultusunda çalışmalarımı göndereceğim.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Recep Cırık
kendi uzakta, kalbi Çankırıda olan cansaati sakini

Düzenleyen - Recep Cirik on 06/06/2005 22:40:06

sayfa başına git

sezen
Yetkili Üye

102 Cevap
Gönderim - 07/06/2005 :  09:32:36     
  Sanırım Cansaati.org olarak farkımızı birkez daha gösterdik.Hiç bir ilde olmayan bir güzellik.Bir il düşünün ki hem millet vekili hemde belediye başkanı yani bize hizmet etmesi için seçtiğimiz ve her seferinde bizleri unutan bu insanlar tarihte kalsın ve biz sizlere vaatler vererek buraya gelmiştik ve verdiğimiz sözleri tutuyoruz yanlışımız varsa bizi uyarın desin. Fark bu sanırım.Hayırlı günler.

sayfa başına git

forvet
Çankırı Gönüllüsü

İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 07/06/2005 :  21:44:52       
  ÇANKIRI BELEDİYESİ VE BAŞKANI DIŞA DÖNÜK OLMALIDIR.
İÇİNE KAPANARAK ANCAK ZAMAN DOLDURURLAR.
ÖZELLİKLE ÇANKIRI DIŞINDAKİ BİZLER BİLMEK İSTERİZ FAALİYET VE GELİŞMELERİ.
SİTEDE BİRÇOK DEĞERLİ HEMŞERİMİZ ÇOK GÜZEL ŞEYLER YAZIYOR VE MUTLAKA BELEDİYE BUNLARA KULAK VERMELİ.

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 08/06/2005 :  11:54:04         
  Belediyeler insana daha yakın olmalıdır.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de belediyeler insana daha yakın olagelmiştir. Özellikle yakın tarihimizin bazı baskıcı dönemlerinde bu kurumlar Devletten daha müşfik ve halkın yanında, onun seviyesinde olmuşlardır. Bu günleri yaşayan Nurettin Ok mülakatında bir frak giyme olayından bahsederken halkın belediyeyi kendileri için temsil vasıtası gördüğünü vurguluyor,

alıntı:
“ben belediye başkanı olduktan sonra arkadaşlarım, gençler, avukat Gürhan TİTREK, avukat Şükrü SOLAKOĞLU ve diğer arkadaşlarım dediler ki bu Cumhuriyet bayramı, 23 Nisan, 19 Mayıs bayramı törenlerine vali ile beraber, komutan birlikte belediye başkanları dolaşıyorlar. Bizim belediye başkanları o zaman yani küçük görerek söylemiyorum. Paçalar yukarda, ceket bir yana kaçmış yani bizi temsil adam o hüviyette dolaşmamalı onun için bir frak, smokin Valinin ki gibi yaptır da bizim de ruhumuz şöyle bir teselli bulsun dediler.”

Ve ekliyor “29 Ekim 1955 Tören Kıtasını ve öğrencileri resmi geçitte kullandım. Onu (frak) çok sevmişlerdi. Tabii o zaman Vali nasıl Devletin temsilcisi, belediye başkanı da halkın bizim temsilcimiz diye hiç başka türlü olmasın böyle olsun diye onun için yaptırdım o frakı.” (devamı)

Daha sonraki yıllarda da kimi marjinal partiler elde ettikleri belediye başkanlıklarında halka gösterdikleri yakınlıkla iktidara taşındılar. Türkiye son 15-20 yılda benzer örnekleri gördü. Hatta bugünün Başbakanı da buna örnektir.

Belediye seçimleri halkın nabzının en iyi tespit edildiği seçimlerdir. Bir zamanların çağ atlatan partileri de o şaşaalı günleri belediyelerde halktan kopuk, ihale takip eden yapıya büründükleri gün kaybetmeye başladılar. Her yükselişin bir düşüşü elbette vardır, belediyeler için düşüşün en büyük amili halktan kopmaktır.

Belediyelerin görev alanları her ne kadar kanunlarla çizilmiş de olsa teamülde halkın bu kurumlara yüklediği başkaca görevler vardır. Sayın Başkan’a seçim sonrası gönderdiğimiz, site üyelerinin görüşlerinin toplandığı Rapor'da da yer alan tavsiyemizi tekrarlıyoruz:

“Başkanlığınızın tabii bir neticesi ile artık çevreniz binlerce sorunla sarılmış, onlarca insan tarafından yönlendirilmeye başlamışsınızdır. Ama bu durumda bile sizden asıl görevinizi ihmal etmemenizi, Çankırı’nın çöpünden, kaldırımından öte sorunlarının da olduğu daima hatırınızda tutmanızı salık veririz.”

Sayın Dinç Çankırı ortak paydasında bir araya gelmiş, gönüllü ve entellektüel insanlar topluluğu olan Sitemizde görüş beyan etmekle gelecek güzel günler için umut vermiştir. Teşekkür ederiz.

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git

ILGAZLI_2004
Spor Muhabiri

" align="middle" width=64 height=64 border=2 hspace="0" >
Kırklareli
53 Cevap
Gönderim - 08/06/2005 :  22:22:26       
  Başkanım, sizin samimiyetinize tüm kalbimle inanıyorum. Çalışmalarınızı takdirle izliyorum. Başkanım, sizden bir ricam var. Çankırı Belediyespor'un başına kaliteli bir teknik direktör getiriniz. Yok "Bizim paramız kaliteli hocaya yetmez" derseniz, Çorum'da ağzınızdan çıkacak "Gel" sözcüğünü sabırsızlıkla bekleyen, Çankırı aşığı Sedat Özbağ'ı alın derim. Takdir sizin başkanım.

Saygılar..

"Çankırı her küçük şehre benzediği halde anlayamadığım bir farklılığıyla bir şey söylemek ister gibidir. Gariptir, bizimdir, hüzünlüdür, hüzün verir. Orada sıkılmazsınız ama orası için sıkılırsınız."  sayfa başına git

ademiroz
Yetkili Üye

istanbul
121 Cevap
Gönderim - 09/06/2005 :  00:30:32       
  Halka yakın olan idarecinin Hak'ka da yakın olacağı bir gerçek. Sitemizin de bu yakınlığı sağlamakta öncü olduğunu düşünüyorum.
Sayın Başkan'a başarılar diliyorum.

sayfa başına git

Sefer Toruk
Çankırı Gönüllüsü

ankara
154 Cevap
Gönderim - 11/06/2005 :  21:24:32       
  Demek bizlere buradan cevap vermek veyada mesaj göndermekle kıyamet kopmuyormuş.
Bir Belediye Başkanı halkına hemşerisine yakın oldukça büyür . Eğer bu kopukluk etrafındaki bürokratlardan kaynaklanıyorsa o vakit de yine iş sayın BaşkanA düşer.
Yinede güzel bir gelişme fakat keşke bu cevap bu kadar uzamasaYDI.

(daco)Sefer TORUK  sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü

çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 14/06/2005 :  21:20:43       
  Sayın Başkan siz böyle bir sitenin varlığına en çok destek olması gereken kişisiniz.
Ayıklanmış balık gibi kılçıksız ve saf temiz fikirlerle bir çok hemşerimiz yani gönüldaşımız memleketimizin faydası için yazıp çiziyor.
eğer yanınındakilerse size mani olan sepetleyin gitsin o beceriksiz adamları.
Hemşerilerinizle yakın diyalog içinde oldukça her zaman gündemde olursunuz ve desteklerini alarak ilerlersiniz.
Sakın ha biz bazen eleştiriyoruz diye bizleri muhalefet bellemeyin.Bizim muhalefetimiz Çankırı adını kullanarak istismar yapanlaradır.Sizinle herhangi bir sürtüşme konumuz yoktur.
Başarı dileklerimle.

Hasan BAKIR  sayfa başına git

forvet
Çankırı Gönüllüsü

İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 27/06/2005 :  23:44:58       
  SAYIN BAŞKAN BU SİTENİN ÖNERDİĞİ HERHANGİBİR YARIŞMADA BUGÜNE KADAR SPONSOR OLDUNUZMU ? (BEN YENİYİM O NEDENLE)
YENİ AÇILACAK FOTOĞRAF YARIŞMASI İÇİN NEDEN SPONSOR OLMUYORSUNUZ?
SPONSORLUKTAN KASDIM HAMİLİK , DOLAR FİLAN DEĞİL.

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü

çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 03/07/2005 :  22:05:35       
  Çekilişin yapıldığı gün Başkan konuşmasında Çankırı Araştırma Merkezinden bahsetti. Bu konu gerçekleşirse Çansaati unutulmamalı.

Hasan BAKIR  sayfa başına git

zeynep dinç
Yetkili Üye

çankırı
19 Cevap
Gönderim - 04/07/2005 :  11:18:28     
  Öncelikle tüm çansaati üyelerini saygıyla selamlıyorum. Uzun süredir sitenizi takip ediyorum. Seviyeli tartışma ortamınızı, ilkeli internet kullanımı anlayışınızı tebrik ve taktir ediyorum. Herzaman olduğu gibi bundan sonra haber ve yorumları ilgiyle takip edeceğim. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diler, sonsuz saygı ve selamlarımı sunarım.

Zeynep DİNÇ  sayfa başına git

ayyildiz
Çankırı Gönüllüsü

ankara
129 Cevap
Gönderim - 06/07/2005 :  22:38:01       
  Çankırı adına bir çok site var web ortamında. Bazı siteler aktif olmadığı gibi hep aynı basma kalıp alıntılarla dolu.Uzun ömürlü olmayan ve sadece merak heves karışımı hazırlanan bu siteler devre dışı kalıyor ve uzun süre gidemiyor. Resmi siteler yani Valilik ve Belediye gibi Kurum siteleri adı üzerinde resmi olduklarından belirli bir çerçevede hazırlanıyorlar .Yine Çankırı adına bazı siteler var o kadar karışıkki labirent oyunu oynar gibi girip çıkması bir mesele.
Şahsen benimde zaman zaman beğenmediğim şeyler olsada Çansaati ayarında ve kalitesinde Çankırı sitesi yok. Sivil insiyatifin en canlı en dinamik olduğu ve en hareketli olduğu site Cansaati. Tespite katılıyorum seviye ilke anlamında cansaati farklı. Beklentim odurki bu site Çankırının bir çok derdinin çözümünde bu çizgide giderse çok öenmli roller üslenecektir.
Söz uzayınca biraz karışmış olabilir , hoşgörmeniz dileğiyle her şey Çankırı için.

Şaban AYDIN  sayfa başına git

ismailsenturk
Okur

ankara
28 Cevap
Gönderim - 23/08/2005 :  12:59:45       
  BAŞKANIMIZI BU KONUDA KUTLAR VE BİZİ HİÇ BİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMAMASINI DİLERİM.
BİR BELEDİYE BAŞKANI'NIN HALKIYLA BİRLİKTE,HALKIN İÇİNDE HALKLA BERABER YORUM YAPABİLMESİ NE KADAR GÜZEL BİR ŞEY

SAYGILARLA

www.laffla.com www.burdaa.net www.hostcunuz.com  sayfa başına git

derelli
Yetkili Üye

ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 24/08/2005 :  13:13:10       
  Sayın Başkanın, yaptığı çalışmalarla ilgili halkını bilgilendirmesi takdire şayan bir olaydır. çalışmalarında başarılar diliyorum. umuyorum hazırlanan projeler bir an önce hayata geçer ve bundan çankırı insanı faydalanır. Ancak burada benim algılayamadığım bir olayı paylaşmak isterim. Belediyenin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü varken ve başında da müdürü varken Sayın başkan bu duyurusunda neden böyle bir imkanını kullanmamıştır. Saygılarımla.

sayfa başına git

ozanyazar
Yetkili Üye

Ankara
81 Cevap
Gönderim - 24/08/2005 :  14:24:13       
  Siteye kaldırımlarla ilgili bir yazı yazmıştım, sitenin göçtüğü zaman gitmişti hatırladığım kadarıyla. Orda belirttiğim bir konuyu, başkanımız da okur diye hatırlatıyorum;
Kaldırımlar yapılırken ve/veya düzeltilirken bir özürlü arabasının kaldırımdan yola, yoldan tekrar kaldırıma geçeceği düzenle yapılmalı. özürlü vatandaşların(Veya onların aracını süren kişilerin) bir sorunla karşılaşmadan kaldırımlarda rahat dolaşımı sağlanmalı. Bizim gibi rahatça dolaşamayan insanları bir de biz eve hapsetmeyelim. Yaptığımız her işte onların imkanlarını göz önüne alalım.

Saygı ve muhabbetle

(Kendince)SAiR-YAZAR
huzur.sehri.com

Ahmet Ünal ÇAM
KOSE YAZILARI

sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git