Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Nurettin DERELLİ [Köşe Yazıları]

ÜNİVERSİTE AÇILMASINA ILIMLI YAKLAŞIM
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
derelli
Yetkili Üye

ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 17/05/2005 :  14:08:21      
ÜNİVERSİTE AÇILMASINA ILIMLI YAKLAŞIM

İlimize üniversite açılması ile ilgili yapılan bir dize çalışmalar acaba meyvesini mi vermeye başladı yoksa Çankırı’ya Üniversite açılmasının mutlak gerekliliği ilimize misafir olarak gelecek olan YÜKSEK ÖĞRETİM KURULU BAŞKANI Sayın Prof.Dr. Erdoğan TEZİǒe mi gösterilecek.

Bana göre yıllardır ilimize üniversite açılması ile ilgili çalışmalar ve özellikle son yılda oluşturulan komisyonlarla hız kazanmış ve ÜNİVERSİTELERİN AÇILMASINA KARAR VERECEK kuruluşların başında gelen YÜKSEK ÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI artık olaya sıcak bakmaya başlamış olacak ki! İlimizde 10 yılı aşkın süredir üniversite kurulması için yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere 20-21 MAYIS 2005 günü ilimize misafir olarak YÖK Başkanı Sayın Prof.Dr. Erdoğan TEZİÇ beyefendi teşrif edeceklerdir.

Sayın Teziç beyin Çankırı Programı Çankırı Üniversite Vakfının tarafıma ulaştırdığı programını aşağıda okurlarımın ilgisine sunuyorum.

20 MAYIS 2005

08.0 Ankara’dan Çankırı’ya hareket
10.30 Çankırı Bölge Trafikte Karşılama ve Çay Molası
10.45 Valiliği Ziyaret
11.15 Garnizon Komutanlığını Ziyaret
11.45 Belediye Başkanlığını Ziyaret
12.15 Çankırı Yaren Evinde öğle yemeği
14.0 Tuz Mağarası ve anıt ağaç, Koca meşenin görülmesi
18.0 Ticaret Borsası Başkanlığını ziyaret ve Akşam Yemeği
20.0 Yaran gösterisine katılma
22.30 Geceleme

21 MAYIS 2005

9.0 Kahvaltı
10.0 Ilgaz Yıldıztepeye hareket
10.45 Yıldıztepede İnceleme
12.0 Çayırobada Barbekü
14.0 Çankırı’dan Ankara’ya hareket

İki gün boyunca ilimizde misafir olarak kalacağı süre içinde Üniversite kurulması ile ilgili bir değerlendirme çalışması da yapacak olan Sayın Prof.Dr.Erdoğan TEZİC beye şimdiden ilimize hoş geldiniz diyor, dünden bu güne ilimize üniversite kurulmasının gerekliliğini gündeme taşıyan ve gönül veren hemşehrilerimizin bu fikirlerinin pekişmesine destek vermek amacı ile o gün Çankırı’da bulunmalarının büyük bir önemi olacaktır. Diliyorum ki dualarımız kabul olur ve ilimize üniversite açılır açılmasa da ben gönül rahatlığı ile üniversite kurulmasına destek anlamında Çankırı’da olacağım.

Saygılarımla

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git