Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Kitap Tanıtımları

Kitap: Tanrının Öfkesi
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 17/05/2005 :  08:13:20        
Tanrının Öfkesi

Kitap Adı: Tanrının Öfkesi
Yazar:Bahattin AYHAN
Basım: Ankara 2005

Son dönemlerde Türkiye gündeminin ön sıralarında yer bulan bir konu olan kıyamet hakkında yazılmış kitaplar arasına bir yenisi daha eklendi. Sayın Bahattin AYHAN tarafından kaleme alınan “Tanrının Öfkesi” kitabı Alınteri yayınlarının ilk kitabı olarak okuyucuya sunulmuştur.

Sayın AYHAN tarafından gönderilen kitabı okuduğumda zaten geleceğine iman gereği inandığım kıyametin gerçekliğini bir kez de bilimsel verilerle gördüm. Yaklaştığı muhakkak olan kıyameti geçmiş kültürler, dinler, mitler, medeniyetler, ezoterik kaynaklar ve bilimsel veriler ışığında okuyucunun ilgisine sunan kitap yer yer bilimsel verilerle tereffuata girmişse de konu bütünlüğü ve yazarın yorumlarıyla inanıyorum ki hangi meslekten olursa olsun okuyucu yeterince istifade edebilecektir.

Ayhan, modern bilimin ispat ve adlandırmaları ile tespit edilmiş gerçekleri Kur’an-ı Kerim’den kanıtlarla ortaya koymuş, daha sonra bu kanıtlar İncil ve Tevrat ile de teyit etmiştir.

Yazarın ifadesi ile “kıyametin maddi ve manevi boyutunu incelemeye çalıştığımız bu konu sonsuzluğa uzanmakta, bir noktada noktalama imkanı bulunmamaktadır. İster pozitif bilim açısından ister ezoterik, dinsel veya mitsel açıdan bakalım gerçek olan şu ki kıyamet yaklaşıyor. Bütün göstergeler bu yönde. Ya insanlık fiziksel sonunu kendi hazırlayacak yada gazaba uğrayacaktır.”

Bu kitabı kıyamet gelmeden okumanızı tavsiye ediyorum.

İsteme adresi: Atatürk Mah. Lale Cad. Ayaşlılar Pasajı 5/72 Sincan / ANKARA tel: 271 98 93

Ahmet GÜLŞEN

AB Dereli
Yetkili Üye

ÇANKIRI
95 Cevap
Gönderim - 26/09/2005 :  19:40:47       
  DEĞERLİ BAHATTİN AYHAN BEY,
MANŞET ARŞİVİNİ DOLAŞIRKEN AHMET BEYİN KİTABINIZ İLGİLİ YAZISINI OKUDUM. EN KISA ZAMANDA SİPARİŞ VERİP OKUYACAĞIM VE ÇEVREMDEKİLERE OKUTACAĞIM.
OKURKENDE BİR ÇANKIRI LI OLARAK GURUR DUYACAĞIMDAN EMİN OLABİLİRSİNİZ...

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

ALİ BÜLENT DERELİ ILGAZ....

sayfa başına git

milan
Yorumcu

ankara
85 Cevap
Gönderim - 26/09/2005 :  19:53:51       
  Kitabı okumadan bir şey söylemek etik düşmez.
Ben kitabın isminden rahatsız oldum. Tanrı çoğul eki alabilen bir kavram olup , İslami söylenişte yoktur ve olmazda.
Esmaül Hüsna'dan yani Allah'ın güzel isimlerinden biride değildir.
İncil ve Tevrat'ın teyidi diyede bir şey yoktur çünkü Kuranı Kerim'de zaten her şey çok nettir.
Bir büyüğüme saygısızlık etmeyi aklımdan bile geçirmem fakat söz konusu Allah C.C ve Kuranı Kerim olunca bir müslüman olarakta yazmaktan çekinmem.
ALLAH GÜZELDİR , GÜZELİ SEVER .

sayfa başına git

b_ayhan
Yetkili Üye

Ankara
143 Cevap
Gönderim - 26/09/2005 :  23:57:51       
  Değerli Kardeşim Kadıoğlu,
Kitabı okumadan birşey söylenmesinin etik olmadığını belirtmişsiniz, bu nedenle size söyleyecek birşeyim yok. Ancak sayın GÜLŞEN kitabı okumuş ve kendi fikrini söylemiş, sizde söylüyorsunuz, bir başkasıda söyleyecektir, söylemelidir de.Kitabın ikinci baskısını ''ALLAH'IN GAZABI'' olarak gerçekleştirsek bunuda eleştirirmisiniz, yoksa uygunmu bulursunuz? Katkılarınızın devamını bekler, teşekkür ederim. Saygılarımla. Bahattin Ayhan

Bahattin AYHAN  sayfa başına git

captanblack
Çankırı Gönüllüsü

ankara
108 Cevap
Gönderim - 05/10/2005 :  01:18:16     
  Kimi zaman Siteyi konu yoğunluğu ve aktüel takip açısından izlemekte zorlanıyorum .Her yazılanın mutlaka değeri ve etkisi var fakat öyle oluyorki adeta yazı bombardımanına tutuluyoruz ve bir çok konu üyeler tarafından tam anlamıyla değerlendirilemiyor. Bu kitap tanıtımıda öyle oldu ve bir anda kayboldu .Her şeyden önce bir kitap yazımı öyle sıradan bir iş değil.Bahattin beyi tebrik ederim bir Çankırılı olarak kütüphanemize bir kitap daha kazandırdığı için.Burak adlı gencimize Bahattin beyin cevabı çok zarif.
Ramazanın bu ilk gününde aman Allahın rahmetinden mahrum olmayalım .

Cengizhan Savul  sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git