Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN
 
DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARLAR
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN
Okur


ÇANKIRI
20 Cevap
Gönderim - 13/04/2005 :  09:35:37      
SENDİKAMIZ ÜYELERİNE BİLGİSAYAR KAMPANYASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
EĞİTİM ÇALIŞANLARINA, BAKANLIĞIN VERDİĞİ BİLGİSAYARLARIN ÖZELLİKLERİYLE AYNI VEYA DAHA YÜKSEK ÖZELLİKLERDEKİ BİLGİSAYARLARI DAHA FAZLA SEÇENEKLE, DAHA UCUZA SAĞLAMAK İÇİN KAMPANYA ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI…

Milli Eğitim Bakanlığının kampanya dahilinde vereceği bilgisayarlar, halen bir çok soru netliğe kavuşmamakla beraber açıklandı. Bu bilgisayarların eğitimcilere ulaşmadan önce özelliklerinde bir kısıntıya veya parçalarında her hangi bir değişiklik yapılmayacağı garantisi de açıklamada görülmemektedir. Özellikleri konusunda netlik olmayan bu diz üstü bilgisayarların piyasa fiyatlarından daha yükseğe mal olacağı ortaya çıktı.

Açıklanan fiyatlara göre Satellite model bilgisayarların en kısa vadede en ucuz seçeneği, banka faiziyle birlikte 1225 USD, uzun vadede 1671 USD olduğu görülmektedir. Ayrıca Vakıf Bank tan kredi kullanılması sonucu kredi masraflarının (dosya, sigorta vb giderler) eğitimciye yükleneceği tahmin edilmektedir.

Esası ve özü Türk Eğitim-Sen’e ait olan bu projenin, eğitimcilerin aleyhine döndürülmesi ve heder edilmesi ancak bu kadar başarılabilirdi ve maalesef bakanlık tarafından bu başarıldı.

Türk Eğitim-Sen olarak bu işin eğitim çalışanlarının menfaatine olarak nasıl yapılacağını göstermek istiyoruz.

Bu bağlamda sendikamızla anlaşarak bilgisayar kampanyasında yer almak isteyen bilgisayar firmaları sendikamıza çeşitli cazip tekliflerle gelmekteler ve bunlarla üyelerimizin menfaati doğrultusunda görüşmelerimiz sürmektedir.

KAMPANYAMIZDAN KİMLER FAYDALANACAK
Bu kampanyamızdan yalnızca TÜRK EĞİTİM-SEN ÜYELERİ ve Henüz sendikamıza üye olmamış eğitim çalışanları ise, 03 Mayıs 2005 tarihine kadar üye olmaları ve Mayıs 2005 maaş bordrolarından sendika aidat kesintisinin yapılması halinde bu kampanyamızdan faydalanabilecek ve daha sonra üye olacaklara göre öncelik tanınacaktır.

KAMPANYAMIZIN ŞEKLİ NASIL OLACAK
Kampanyamızda hem dizüstü bilgisayar, hem de masa üstü bilgisayar seçeneği olması düşünülmektedir. İsteyen üyelerimiz taksitli, isteyen üyelerimize peşin ödeme seçenekleri sağlamaya çalışacağız. Eğitim çalışanlarının parası hiçbir yere peşkeş çekilmeyecektir. Bu çerçevede talep tespiti için üyelerimize bir form doldurtacağız. KAMPANYANIN YAPILIP YAPILMAMASINA VE ŞEKLİNE üyelerimiz karar verecektir. Bu çalışmayla ne kadar üyemizin masa üstü veya diz üstü bilgisayar talep ettiği tespit edilecek, ne kadar üyemizin taksitli ödemeyi talep ettiği, ne kadarının peşin ödemeyi talep ettiği ortaya çıkacak ve pazarlıklar buna göre yapılacaktır. Bu işlem bittikten sonra gelen taleplere göre kampanyanın şekli, takvimi ve fiyatları belli olacaktır. Konuyla ilgili bütün gelişmelerden üyelerimiz bilgilendirilecektir.


Düzenleyen - ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN on 13/04/2005 09:38:51

Düzenleyen - ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN on 13/04/2005 09:40:13

ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git