Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN
 
ÖĞRETMENEVLERİ
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN
Okur


ÇANKIRI
20 Cevap
Gönderim - 12/04/2005 :  14:26:06      

Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu
Kamu Çalışanları Sendikası
ÇANKIRI ŞUBESİ

ÖĞRETMEN EVLERİNDEKİ HAKSIZ UYGULAMALARA
MÜDAHALEMİZ SONUÇ VERDİ.

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi olarak, öğretmen evlerinde eğitim çalışanlarını mağdur eden bir takım hukuksuz uygulamalara son verilmesi konusundaki, Milli Eğitim Bakanlığına yazdığımız 08.03.2005 tarih ve GMT2005.050/485 sayılı dilekçe sonuç verdi.

MEB Öğretmene Hizmet ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının B.08.ÖSD.0.0.27.07.00.2005/1404 sayılı cevabi yazısında Öğretmen Evleri Yönetmeliğinin 33.maddesinin Danıştay 5. Dairesince iptal edildiğinden, Danıştay kararını takiben, personel ve öğretmenlerimizin maaşlarından aidat kesilmesi uygulamasına son verildiğini bildirdi.

Öğretmen evlerinden, yönetmelik gereğince zaten doğal üye olan bütün eğitim çalışanlarının istifade edebileceğini belirten bakanlık, Valilik personelleri ve Milli Eğitim Müdürlükleri personelinin faydalandığı gibi, Öğretmen evlerinden bütün eğitim çalışanlarının %50 indirimle yemek yemesi ile ilgili isteğimizin İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına bildirildiğini belirtti.

Ayrıca Öğretmen evlerinin sadece eğitim çalışanlarına hizmet vermesi konusundaki ısrarlı mücadelemiz de sürmektedir.


TÜRK EĞİTİM-SEN ÇANKIRI ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN

Recep Cirik
Yetkili Üye


Gent
373 Cevap
Gönderim - 12/04/2005 :  19:59:06       
  Öğretmenevleri projesi Avrupa'lılara örnek olabilecek bir olgudur. Paskalya tatinini Türkiye'de geçiren ve Mardin'e de uğrayan Belçikalı iki öğretmen arkadaşıma güvenli ve kalacak yer bulamazsanız öğretmenevlerine uğrayın demiştim.
Mardin'de öğretmen evinde kalmışlar.
Oysa ben 8 ağustos ta Çankırı'ya geldiğimde öğretmen evine uğradım. Hem de bildikleri ve odalarda boş yer olduğu halde kapıyı göstermişlerdi. İyiki Mardin gibi tek oteli olan bir kent değil Çankırımız. Prestijimizi sarsmayacak bir yer bulduk gecelemek için.

Bence bu kafayla zarar edilir.
Mağdur edilen tek ben değilmişim.
Normal ücretle olsun kabul edeceklerini düşünmüştüm. Yanılmışım.

Burda da Türkiye'nin kendi vatandaşına uyguladığı çifte standardı gördüm.
Çifte standardı başkaları bize uygularken kızıyoruz. Biz, kendi vatandaşımıza uygularken normal karşılamayı normal mi görelim ?

Mücadelenize devam edin..
Başaracaksınız....

 sayfa başına git

DURSUNOĞLU
Okur


ÇANKIRI
17 Cevap
Gönderim - 13/04/2005 :  06:39:08       
  TÜRK EĞİTİM-SEN ÇANKIRI ŞUBESİNİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARA BİR YENİSİNİN DAHA EKLENDİĞİNE SEVİNDİM.SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN NE KADAR GEREKLİ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA İSPATLAMIŞLARDIR.ÖĞRETMEN EVLERİ KANAYAN YARA İDİ İNŞAALLAH DAHA İYİYE GİDER.

 sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git