Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Tahsin MELAN [Köşe Yazıları]
 
Ne mutlu CAHİLİM diyene
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
TahsinMelan
Yetkili Üye


Frankfurt
54 Cevap
Gönderim - 11/04/2005 :  15:31:02      
"Aydın" olmak ne zor şeymiş. Hele onları anlamak bizim gibi sıradan, cahil(!) kişiler için çok daha zor.

Ne dediklerini anlamak için sanırım onlar gibi aydın olmak gerekiyor. Hele 200'ü bir araya gelmiş değerlendirme yapmışlar ki helal olsun tutumlarını anlayıp akıl erdirebilenlere. Biz birini anlayamazken, bu kadarı da olmaz yani. Gel de çık işin içinden.

Ama hata benim, bu bildiriyi anlayıp sağduyu ile değerlendiremiyorum. Eğer öyle olsaydı: Bayrak mı yakmışlar? Olabilir efendim "sağduyu" gerek. 3-5 çocuk için galeyana gelinir mi? derdim. Apo'ya özgürlük, yaşasın PKK mi diyorlar? Dur, telaşlanma "sağduyu" gerek. Desinler, ne olmuş yani? Demişler de öyle mi olmuş? Benimki de cahillik işte.
Sen tut, F tipi cezaevlerinde, "Tecritte ölüm var" diyerek olayları gün yüzüne çıkarmaya çalışan fedakâr, geleceğin aydın adayı 5 genci, başlıklı bildiri dağıtıyor diye yaka paça linç etmeye kalkış. Olacak iş mi? Cahillik işte. Öyle gelmiş öyle gider. Aydın değil, olamaz da.

Biz cahiller eğer onlar gibi "aydın" ol(abil)saydık bayrak, vatan sevgisi gibi gereksiz hatta saçma değerlere kapılmaz, ortalığı bulandırmazdık. Sizler bizim büyük düşünür aydınlarımız olarak; bu cahil, sıradan vatandaşların kusuruna bakmayın efendiler. Bunlar sizin de bildirinizde dediğiniz gibi bizim ''histeri'' yüklü duygularımızın cahilce yansımasıdır.

Ne mutlu CAHİLİM diyene.

Saygılarım tüm cahillere


Not: Lütfen aşağıdaki bağlantıda yayınlanan bildiriyi okuyun. Acaba gerçekten ben cahil miyim?

http://www.milliyet.com.tr/2005/04/11/siyaset/axsiy02.html


www.dilimiz.com
www.imla.tr.cx (İmlâ Kilavuzu)
www.trvar.tr.cx (Türkçe Karşılıklar)

makav
Çankırı Gönüllüsü202 Cevap
Gönderim - 11/04/2005 :  18:42:45     
  YAZDIKLARINIZA HARFİ HARFİNE KATILIYORUM.

 sayfa başına git

nuri lafci
Yetkili Üye


Ankara
153 Cevap
Gönderim - 12/04/2005 :  08:04:31     
  Ne mutlu ki bende cahilim,

Değerli aydınlarımız,biz cahilleri sağ duyuya davet ediyoruz derken biz cahilleri bu aydınlar nereye götürüyorlar acaba?..

İyi ki cahilim.

Düzenleyen - nuri lafci on 12/04/2005 08:07:08

lafcigil  sayfa başına git

TahsinMelan
Yetkili Üye


Frankfurt
54 Cevap
Gönderim - 12/04/2005 :  16:22:56       
  Benzer içerikli bir yorum.

Lüfen bağlantıyı tıklayınız.
http://www.radikal.com.tr/yorum.php?yorumno=380141&haberno2=149395&yss=6


www.dilimiz.com
www.imla.tr.cx (İmlâ Kilavuzu)
www.trvar.tr.cx (Türkçe Karşılıklar)  sayfa başına git

ayyildiz
Çankırı Gönüllüsü


ankara
129 Cevap
Gönderim - 16/04/2005 :  18:53:28       
  Beyinleri bir zindan gibi zifiri karanlık bu baykuşlar ne zamandır aydın oldular ?
Vatanını sevmeyen ya da ihanet eden insanlara aydın denir mi ?

Şaban AYDIN  sayfa başına git

nuri lafci
Yetkili Üye


Ankara
153 Cevap
Gönderim - 27/04/2005 :  10:10:06     
  Ulusal bir tv proğramda, sözde kürt aydınıyım diyen,Ankara kürtler Derneği Başk yard cısı Şahin Ayaz,bebek katili Apo'ya katil diyemeyen,sözde aydınlarda aynı fikirde diye düşünüyorum.

lafcigil  sayfa başına git

TahsinMelan
Yetkili Üye


Frankfurt
54 Cevap
Gönderim - 26/05/2005 :  14:42:16       
  Hani ülkemizde demokrasi yok ya! İşte tüm sorun burada. AB yalakalığı yaptığımız sürece bu gibi kişiler tepemize etseler de haklılar. Yerin dibine batsın böyle demokrasi. Adam dilime, dinime küfredecek, küfredene sahip çıkıp ona "SAYIN", "BEYEFENDİ", "LİDER" vb. payeler verecek, ben de demokraside söz söyleme özgürlüğü adına buna gık demeyeceğim. Hey gidi Osmanlım, atalarım heyyy. Hey gidi Mustafa Kemalim hey. Hey gidi şehitlerim hey. Yanınıza geldiğimizde sizin yüzünüze nasıl bakacağız. Adınızı anarken bile utanıyorum. Sahip çıkamadığımız değer yargılarımız adına sizden özür diliyorum.


www.dilimiz.com
www.imla.tr.cx (İmlâ Kilavuzu)
www.trvar.tr.cx (Türkçe Karşılıklar)  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git