Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Tahsin MELAN [Köşe Yazıları]

BİRLİKTELİĞE DAVET
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
TahsinMelan
Yetkili Üye

Frankfurt
54 Cevap
Gönderim - 29/03/2005 :  23:35:29      
Türk Dili Gönül Dostları!

Dilimiz.com adına, bugüne kadar gösterdiğiniz destek ve katılımlardan dolayı sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.

Varlığımızı, dilimize saygı, katkı ve onu koruma adına yapılan çalışmalarımızı, sesimizi daha fazla duyurabilmek için sizlerden destek bekliyoruz.

Yapılan çalışmalar sonucu elde edilen verileri paylaşmak, kınamalarda daha etkin olabilmek ve bunları daha geniş kitlelere duyurabilmek için bu desteği esirgemeyeceğinizi umuyoruz.

Bu konuda bize destek verecek site yöneticilerini, tasarımcıları dilimiz adına birlikteliğe davet ediyorum.

Bu vesileyle bizi görüp de görmezlikten gelen, sitelerinde konu dışı birçok bağlantılara yer verirken dilimiz.com sitesine yer vermeyen Türkoloji içerikli site yöneticilerine de sesleniyorum. Bu davanın kişisel olmadığını kabul ediniz. Birliktelik bize güç kazandıracaktır.

Akademik çevrelerin "en iyi ben bilirim" çekişmeleri sonucu günden güne sahipsiz ve ilgisiz kalan dilimiz buna layık değildir. Biz burada elimizden geleni, bilgi ve birikimlerimizi ortaya dökmeye çalışıyor, birimiz hepimiz, hepimiz dilimiz için olalım istiyoruz. Bunda kazanacak olan dilimizdir. Varsa yanlışımız, eksiğimiz, gediğimiz işte meydan. Ben halkım. Halktan biri gibi dilime sahip çıkıyor ve bunu herkesten bekliyorum. Tüm katılımcı dostların da aynı görüşte olduğundan kesinlikle eminim.

Saygılarımla
Tahsin MELAN

Geniş bilgi için bağlantı:
http://www.dilimiz.com/forum/viewtopic.php?t=217

Düzenleyen - TahsinMelan on 29/03/2005 23:37:00

www.dilimiz.com
www.imla.tr.cx (İmlâ Kilavuzu)
www.trvar.tr.cx (Türkçe Karşılıklar)

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git