Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN
 
BAYRAĞA UZANAN ELLER KIRILSIN..!
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN
Okur


ÇANKIRI
20 Cevap
Gönderim - 22/03/2005 :  08:11:33      
BAYRAĞA UZANAN ELLER KIRILSIN..!
Mersin de Nevruz kutlama bahanesiyle Türk Bayrağına, bölücüler tarafından yapılan çirkin saldırıyı nefretle kınıyoruz. Türkün öz bayramı olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesi gereken böyle bir günde mukaddes bayrağımıza yapılan bu saldırı milletimizin gönlünde derin iz bırakmıştır. Bu çirkin saldırıyı gerçekleştiren, bir takım odakların piyonları er veya geç Türk Milletine hesap verecektir.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından Başkent Öğretmenevinde düzenlenen Nevruz Bayramı kutlama töreninde konuşma yapan Genel Başkan Şuayip ÖZCAN Türk Eğitim-Sen in milli birlik ve beraberliğimiz konusunda büyük bir hassasiyet taşıdığını, bu nedenle Mersin de bölücüler tarafından bayrağımıza yapılan saldırının affedilemeyeceğini, bir takım paçavraları bayrak diye sahiplenenelerin Türk Bayrağının önemini elbette anlayamayacaklarını söyledi. Bayrağımıza saldırı yapılan aynı yerde Mersinlilere Türk Bayrağı dağıtarak bu konudaki tepkilerini kamu oyuna ileteceklerini belirtti. Başkent Öğretmen evindeki Nevruz kutlamalarına çok sayıda eğitim çalışanı katıldı, büyük izdiham yaşandı. Gecede sanatçı Kaya KUZUCU, Mahmut TÜLEK ve Mehteran bölüğü yer aldı. Büyük coşkunun yaşandığı Nevruz kutlamalarında, bölücüler lanetlendi.

ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN

turgut_reis
Yetkili Üye


ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 22/03/2005 :  08:37:38       
  BAYRAK

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
Mezarını kazacağım.
Seni selâmlamadan uçan kuşun
Yuvasını bozacağım.

Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder...
Gölgende bana da, bana da yer ver.
Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar:
Yurda ay yıldızının ışığı yeter.

Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün
Kızıllığında ısındık;
Dağlardan çöllere düştüğümüz gün
Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı;
Barışın güvercini, savaşın kartalı
Yüksek yerlerde açan çiçeğim.
Senin altında doğdum.
Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
Yer yüzünde yer beğen!
Nereye dikilmek istersen,
Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat ASYA

YORUMSUZ......

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

inandikli
Yetkili Üye


istanbul
176 Cevap
Gönderim - 22/03/2005 :  11:08:48       
  Arif Nihat bu şiirinde son derece güzel anlatmış daha fazla yoruma gerek yok.Birkaç kendini bilmez yüzünden şerefli bayrağımıza leke düşürmeyiz.

Murat Karaca  sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye


ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 22/03/2005 :  11:31:39       
  Genelkurmay, Mersin'deki Nevruz kutlamaları sırasında Türk bayrağını yakma girişimine tepki gösterdi.

Büyük Türk Milleti,

Hiçbir değerden nasip almamış bir grup tarafından, insanlığın ortak değeri olan Baharın gelişini kutlama adına düzenlenen masum etkinlikler, yüce Türk Ulusunun sembolü, her zerresi şehit kanıyla bezenmiş şanlı Türk Bayrağına saldırı densizliğinde bulunulacak kadar ileri götürülmüştür.

Türk Milleti engin tarihinde iyi ve kötü günler görmüş, sayısız zaferler yanında ihanetler de yaşamıştır. Ancak hiçbir zaman kendi vatanında kendi sözde vatandaşları tarafından yapılan böyle bir alçaklıkla karşılaşmamıştır.

Savaş meydanında vuruştuğu bir düşmanın Bayrağına dahi saygı gösteren bir ulusun, kendi Bayrağının, kendi topraklarında sözde kendi vatandaşları tarafından böyle bir muameleye maruz kalması hiçbir şekilde izah edilemez ve mazur görülemez.

Bu haince bir davranıştır.

Hem bir ülkenin vatandaşı olmak, havasını teneffüs etmek, suyunu içmek, karnını doyurmak hem de o ülkenin en kutsal ortak değeri olan Bayrağına el kaldırmaya yeltenmek, gaflet, dalalet ve hıyanetten başka bir şekilde tarif edilemez.

Dost ve düşman herkes şunu çok iyi bilmelidir ki; Ne bu Ülkenin Bölünmez Bütünlüğü ne de bu birlik ve bütünlüğün sembolü olan şanlı Türk Bayrağı asla sahipsiz değildir. Başta yüce Türk Milleti olmak üzere onun bağrından çıkmış Türk Silahlı Kuvvetleri, tıpkı atalarının yaptığı gibi, Ülkesini ve Bayrağını koruma ve kollamaya, bunun için gerekirse kanının son damlasını akıtmaya hazırdır. Yeminlidir. Onun vakar ve ciddiyetini, sabrını yanlış yorumlayanlara, yanlış hesap peşinde koşanlara, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Vatan ve Bayrak Sevgisini denemeye kalkışanlara, tarihin sayfalarına bakmalarını öneririz.

Saygı ile duyurulur.

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

Celal
Yorumcu


Çankırı
47 Cevap
Gönderim - 22/03/2005 :  12:02:12     
  TÜRK EĞİTİM-SEN ÇANKIRI TEŞKİLATININ BU ÇİRKİN HAREKE KARŞI ÜYELİRİ İLE BİR YÜRÜYÜŞ KARARI ALMASI ÇOK MU ZOR. SİVİL TOPLUM ÖRĞÜTLERİ OLARAK SİZDEN BUNU BEKLİYORUM. BİZ BU VATANI KOLAY KAZANMADIK.ŞAN, ŞEREF VE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ SEMBOLÜ OLAN ŞANLI BAYRAĞIMIZA YAPILAN HAREKETİ NEFRET VE ŞİDDETLE KINIYORUM. BÜTÜN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMASINI İSTİYORUM.

Celalettin KIZILAY
 sayfa başına git

aliyildirim
Yetkili Üye


NİĞDE
185 Cevap
Gönderim - 22/03/2005 :  12:44:32     
  aynı olay kıbrısda yaşanmıştı bayrağa saygısızlık yapmak isterken bir rum kafasından vurulmuştu asker tarafından aynı şekilde polislerde ibrete alem için orda vursalardı iyi olurdu bir türk vatantaşı olarak sevinirdim öyle şerefsizlere bu bayrak altında yaşamak haram olsun

civiky@hotmail.com
YILDIZHAN YARAN EKİPİ  sayfa başına git

Fatih Bayram
Yetkili Üye


Çankırı / Orta
311 Cevap
Gönderim - 22/03/2005 :  14:47:03     
 

Bu hain saldırıyı kınıyorum...
Türk Bayrağı tarihin hiçbir devrinde "yere düşmemiştir..!"
O'na yapılan saldırı yüzyıllar boyu O'nun uğrunda savaşanlara yapılmıştır..!
DEHAP demiş ki;"bu bir provake olayıdır,bizimle hiçbir ilgisi yoktur..."
Biz sizin ne olduğunuzu "çok iyi biliyoruz!!!

Düzenleyen - fatihbayram on 22/03/2005 15:21:07

_________________________
Herşey Çankırı İçin...  sayfa başına git

makav
Çankırı Gönüllüsü202 Cevap
Gönderim - 22/03/2005 :  18:39:14     
  Alçak hainler , şerefsiz satılmışlar haddinizi bilin!!!!

 sayfa başına git

sezen
Yetkili Üye102 Cevap
Gönderim - 23/03/2005 :  07:07:24     
  Mersinde olan olay sonrasında bir milletin namusunu olarak adlandırılan bayrağımızın yerlere atılmasını içim kan ağlayarak izledim. Bu vatanın bölünmezliğini ve bu vatanın sadece türk ulusunun olsuğunu ve öyle kalacağını bu kendini bilmez insanlara hıyanet çemberi etrafında gönen ş... göstermemizin zamanı geldi sanırım bu ülke üzerinde kimse oyun oynayamaz. Sevgili can dosları eminim herkezin evinde şanlı bayrağımız vardır.O kendimi insan sanan mahlükatlara o bayrağın yani namusumuzun yerlerde değil göklerde ve eller üzerinde olduğunu gösterelim.Bir bayrakta biz acalım. Hayırlı günler.
ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

 sayfa başına git

korgun
Çankırı Gönüllüsü231 Cevap
Gönderim - 23/03/2005 :  11:27:11       
  Bayrak bir Milletin namusunun ,şerefinin ve hürriyetinin sembolüdür.
Peygamber Efendimizin (SAV) zamanında yapılan tüm savaşlarda İslam Ordularında bayrak bulunur ve bayrağa büyük önem verilirdi. Hayber Savaşında büyük kahramanlıklar gösteren Hz. Ali’ye (KV) bayrağı bizzat Sevgili Peygamberimiz teslim etmiştir.(1)
İstanbul’un fethinde Ulubatlı Hasan bayrağımızı surlara dikerken aldığı onca ok ve kılıç darbelerine rağmen elinden bırakmamış ve diktiği bayrağın dibinde şehit olmuştur.
629 yılında yapılan Mu’te savaşında İslam ordusunun komutanı Hazreti Zeyd idi. Peygamber Efendimiz İslam ordusunu Medine’den uğurlarken sancağı kendi eliyle ordu kumandanı Zeyd’e teslim ederek : “Eğer şehit olursan sancağı Cafer alsın” buyurmuştu. Savaşta Zeyd şehit düştü ve bayrağı Hz. Cafer aldı. Savaş şiddetle sürerken bayrağı taşıyan Hz.Cafer’in önce sağ eli kesildi ve bayrağı sol eline aldı. Sonra sol eli kesildi ve iki kolu arasına sıkıştırdığı bayrağı şehadet anına kadar yere düşürmedi. (2)
Rengini Allah ve vatan sevdasına ölümü şerbet niyetine içen aziz şehitlerimizin kanından alan bayrağımızın gölgesinde her türlü nimetten yararlanıp ; ihanet ederek onu çiğnemeye kalkanları lanetliyorum. BAYRAK İNMEYECEK , EZAN SUSMAYACAK. Tükürsek boğarız !
------------------------------------------------
(1) İbn-i Hişam / es-Siretu’n Nebeviye
(2) Ahmet Cevdet Paşa /Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa

 sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü


çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 23/03/2005 :  16:20:46       
  Bayrak bu kadar mukaddesken hangi cüretle bu adiliği yapmışlarsa hesabınıda verecekler.Yağma yok yağma ekmeğimi ye suyumu iç havamı ciğerine çek sonrada ihanet et.Sabrımız taşarsa sel olur akarız.

Hasan BAKIR  sayfa başına git

TahsinMelan
Yetkili Üye


Frankfurt
54 Cevap
Gönderim - 24/03/2005 :  22:01:33       
  Haberleri izliyorum gözlerim dolu dolu. O bayrakları, milletin galeyana gelmişliğini, sahiplenme duygularının son merhalesini ve buruk coşkuyu kilometrelerce uzaktan, dıştan izlemenin hüzün ve kıvancıyla dolup taşıyorum. Bu millet tarihi boyunca, yeri geldikçe bir yumruk olup hasım suratlarda patlamayı bilmiştir ve bu böyle olacaktır. Yeter ki dış güçlerin bizi silip süpürme amaçlı kalleş planlarına alet olmayalım. Açtıkları çanakları doldurmayalım. Ellerindeki tek ve en güçlü silahları, millî birlik ve beraberliğimizi yıkmaya yönelik planlarını uygulayabilecekleri ortamı yaratmaktır. İstedikleri alt yapıyı oluşturmalarına fırsat vermeyelim ve buna karşı bilinçlenerek gerekli önlemlerimizi alalım. Bu birlikteliğin yolu da milî değer yargılarına sahip çıkmaktan geçmektedir. Diline sahip olamayan gün gelecek bayrağına da sahip olamayacaktır.

Bir bayrak yere düştü bir millet uyandı. Oysa aynı tepkiyi ses bayrağımız için de göstermemiz gerekmez mi? “Al yıldızlı onurumuz dalgalandıkça varız” derken, “Beni anlatan sözcüklerim olmazsa bu onurun ne anlamı kalır, kim korur?” Bu sonucu göremeyecek kadar mı gaflet ve dalalet içine saplandık? Bayrak şeklen dalgalandıkça, maddî açıdan değerlendirildikçe bir anlamı var mıdır? Ona bu değeri veren millî birlik, bağımsızlık duyguları değil midir? O halde dilimize de en az onun kadar hatta daha fazla değer vermemiz gerekmez mi? Kalbinizde yer eden bayrağı, her an yanınızda taşıyamaz, dalgalandıramaz, rengini göremez; sıcaklığını, maneviyatını yaşayamazsınız. Ama bilirsiniz ki o benimdir, o benim milletimindir ve biz var oldukça güvendedir. Oysa dilimiz öyle mi? Her an, her nefeste bizimle. Küçücük bir ses titreşimiyle oluşan bir fısıltı bile olsa; karanlık, izbe, yabanıl bir ortamda bile sizi sımsıcak saracak, yanı başınızda olacaktır. Onu görmemezlikten gelen gafillere inat karanlıkta bile onuruyla dalgalanacaktır. Dalgalandıkça, seni, beni, bizi; dünü, bugünü, geleceği, tarihi yansıtacaktır. Ulusun kaderini karartmak isteyenler dalga dalga ses bayrağım altında körelecektir.

Girecek her yabancı sözcüğün dili kirleteceği kesindir. Kirlenen ay-yıldızı nasıl içimize sindiremiyor, yakıştıramıyor, ona bunu zül görüyorsak; aynı duyarlılığı dilimiz, ses bayrağımız için de göstermek zorundayız.

Ay-yıldızım ve dilim.
İkisi de benim,
İkisi de bayrağım.
Biri göklerimin bekçisi,
Biri sesimin dinletisi.
Bu vatan onlarla bütün,
Bu millet onlarla üstün.
İkisi de kirlenmesin,
Ele fırsat vermesin.

Bu değerleri birlikte yaşamak istiyorum.

Saygılarımla


Düzenleyen - TahsinMelan on 24/03/2005 22:02:32


www.dilimiz.com
www.imla.tr.cx (İmlâ Kilavuzu)
www.trvar.tr.cx (Türkçe Karşılıklar)  sayfa başına git

hamdi
Üye


ÇANKIRI
2 Cevap
Gönderim - 25/03/2005 :  22:25:48     
  Bu gün Orta'da bayrağa saygı yürüyüşü yapıldı . Cuma namazını müteakip vatandaşların katılımıyla yapılan yürüyüşe yoğun ilgi vardı. Çankırı ve Orta bir kez daha bayrak uğruna şehit düşen evlatlarına anarak yaşlısıyla genciyle al yıldızlı bayragımızı gök yüzünde dalgalandırma dalgalandırma uğruna şehit olmak için sırada beklediklerini vatan hainlerine haykırdı. Bizler yaşadıkca vatanın bir karış topragı alınamaz , bayrak direkten indirilemez.
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak eger uğrunda ölen varsa vatandır.

Hamdi CANBAZ  sayfa başına git

hamdi
Üye


ÇANKIRI
2 Cevap
Gönderim - 25/03/2005 :  22:31:35     
  1944 yılında memleketimizde meydana gelen ve bizim koyde yaklasik 100 kişinin öldüğü deprem için o yıllarda yazilmis olan bir şiir...gercekten mukemmel kaleme alinmis...
Şubat 1944 depremi ...


Tosya, Ilgaz, Kurşunlu ilçeye
Dolmuştu doktorla sıhhiye,
Varolsun kızılay eyledi ihya,
Akıllara korku düştü o gece.
Çardak, Hacımuslu hem Sarıkaya,
At, merkep kalmadı hep yaya,
Hak yardım eylesin Kızılay’a
Akıllara korku düştü o gece.
Mandı için fazla döktük göz yaşı
Yerlere serilmiş toprağı taşı
İzinli gelmişti küçük kardeşi,
İmdadına yetişildi o gece.
Borazanlar cem borusu çalıyor.
Her taraftan kara haber alıyor
Alay komutanı imdat çalıyor.
Akıllara korku düştü o gece.
Hocahasan, Yamukveren, Sumucak,
Biraz yardım etseniz ne olacak,
Dünya duymuş daha onlar duyacak.
Uykuya yatmışlar hemen o gece.
Kapaklı etrafı dağ ile orman
Vatanperver imiş kimseye sormam
İlk defa getirdi yirmi iki kurban
Zedelere acımışlar o gece.
Dumanlı, Sakalin birde Sünürlü
Erzak getirdiler birden gönüllü
Yeni haber almış Devrez Köprülü
Akıllara korku düştü o gece.
Dumlupınar köyü yüz elli hane
Yavrudan ayrıldı pederle anne
Üstünde gömleği boyandı kane
Akıllara korku düştü o gece.
Alıç, Akseki hemde Dolaşlar
Kızılay gönderdi türlü ilaçlar
Bütün harap oldu evler ağaçlar
Akıllara korku düştü o gece.
Yılanlı, Çatkese birde Başvacuk
Enkaz altında ana ve çocuk
Un ekin kalmadı hepside açık
Akıllara korku düştü o gece.

Yabanlıda vardır yetmişbeş ölü
Hep açıkta kaldı büsbütün köylü
Kurşunlu ilçesi imdada yürü,
Akıllara korku düştü o gece.
Bütün harap oldu ol Çama köyü
Güzel tesbit oldu doksan ölü
Kurşunlu ilçesi imdada yürü
Çok haneler viran oldu o gece.
Çıkmaz oldu Bozkuş köyünün sesi
Yetişti oraya bizim ilçe reisi
Kurşunludan memnun kaldı hepsi
Karacalar yetişmemiş o gece.
Karacalar müdürlüğü o köyler
Hareketten yıkılmıştır hep evler
Kurşunlu’dan imdat bekler zedeler
Nahiyesinden mahrum kalmış o gece.
Kesildi kurbanlar kazanlar kuruldu.
Çama, Bozkuş her köye verildi
Kurşunlunun ne olduğu bilindi
Akıllara korku düştü o gece
Çerkeş, İsmetpaşa hemde Bayundur,
Kurbana kesilen koçla koyundur.
Zedelerin hakkını yiyen Çavundur
Kimseyi düşünmemiş o gece.
Çerkeş çok güzel şirin bir kaza
Takdirle yazılmış bize bu ceza
Etrafı erbaası köyleride keza
Sedaları çıkmaz oldu o gece.
Çerkeş imar olur kalmaz geri
Bir asker çıkardık ölmemiş, diri
Kanadını germiş o sani piri
Akıllara korku düştü o gece.
Hareketi duydu yürüdü vali
Ondan memnun kaldı bütün ahali
Hareket gecesi sabahı sali
Gözyaşları fazla döktük o gece.
Mevla işlerimizi eylesün asân
Kusura bakmayın var ise noksan
Destanın sahibi fakir-i Hasan
Minareye çıktı o gece.
Hasan FAKİR
(Taşköprü Orta Okulu Tarih-Coğrafya Öğretmeni Hasan Özgör’ün 1952 yılında yazdığı SISMOLOGIE kitabından alınmıştır.)

Hamdi CANBAZ  sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü


çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 28/03/2005 :  16:12:19       
  Bayrağa saygısızlığı araştırana bak!

Türk Bayrağı'na yapılan saygısızlığı araştırmak üzere Mersin'e gelen DEHAP'lının, 1999 yılında "Türk Bayrağı'nı çiğneyerek çöpe attığı" iddiasıyla yargılandığı ve afla tahliye edildiği ortaya çıktı.

Türk Bayrağı'na yapılan saygısızlığı araştırmak üzere Mersin'e gelen DEHAP Genel Başkan Yardımcı Aleddin Erdoğan'ın, HADEP Mersin İl Başkanlığı yaptığı dönemde ''Türk Bayrağı'nı çiğneyerek çöpe attığı'' iddiasıyla Adana DGM'de yargılandığı ve ''Şartla Salıverilme Dava ve Cezaların Ertelenmesine Dair Kanun''dan yararlanarak, tahliye olduğu ortaya çıktı.

Hasan BAKIR  sayfa başına git

sezen
Yetkili Üye102 Cevap
Gönderim - 29/03/2005 :  08:57:37     
  Arastırırlar tabi hatta araştırmanın sonunda eminim söyle bir acıklama yapar. bayrak yakmak diye bi şey yok anlar dehaplı değil der. Hatta dehapı kötü göstermek için yapılmış bir oyun bile derler kesin. Atalaraımız ne güzel söylemişler, Bozacının şahidi şıracı diye.
Hayırlı günler.

 sayfa başına git

Fatih Bayram
Yetkili Üye


Çankırı / Orta
311 Cevap
Gönderim - 27/04/2005 :  14:14:38     
 
Bu Rum'u görmeyeniniz yoktur sanırım..!
Bayrağa uzanan ellerin nasıl kırıldığına bir örnek teşkil etmesi bakımından önemli bir gif fotoğraf..!

_________________________
Herşey Çankırı İçin...  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git