Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 OKAB Hibe Projeleri
 
AB hibeleri ve belediyeler
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Önceki Konu  
Ahmet GÜLŞEN
Yönetici


Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 16/03/2005 :  11:17:00        
Zaman Gazetesi 16 mart 2005 tarihli nüshası

AB hibelerinden yararlanmak isteyen belediyeler proje üretemiyor


Avrupa Birliği’nin (AB) hibe kaynaklarından yararlanmak isteyen belediyeler, proje üretmekte sıkıntı çekiyor.

Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bolu, Kırşehir, Konya, Bartın, Çorum ve Kırıkkale belediyelerinden şu ana kadar sadece Çankırı Belediyesi’nin Ankara Üniversitesi’ne bağlı Çankırı Meslek Yüksekokulu ile birlikte hazırladığı proje AB Komisyonu tarafından kabul edildi. Türkiye İş Kurumu Aktif İşgücü Programı’na ‘Bölgesel Kalkınmayı Destekleyecek Kilit Kurslar’ konulu projeyi sunan Çankırı Belediyesi'nin 34 değişik branşta toplam bin 160 işsize meslek edindirmeye amaçlayan projesi, AB ve Türkiye İş Kurumu tarafından kabul gördü.

Proje üretmekte zorlanan belediyeler ise AB fonlarından ayrılan hibelerden yararlanmak için proje ofisi kurdu. Proje üretip AB komisyonlarına sunan belediyelerin projeleri ya kriterlere uygun olmadığından ya da belediyenin borçlarından dolayı kabul görmüyor. 250 bin Euro tutarında Doğalgazla ilgili kaloriferci ve tesisatçı yetiştirmeyi amaçlayan proje geliştirdiklerini belirten Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Ali Danış, projenin belediyenin borçlarından dolayı kabul edilmediğini belirtti. Karabük Belediyesi’nin ise imarla ilgili yaptığı proje çalışması ise henüz tamamlanamamış. Bolu ve Düzce belediyeleri ise proje geliştirme çalışmalarını halen sürdürüyor. Su arıtma tesisi ile ilgili bir proje hazırlayan ve projesi kabul edilmeyen Bartın Belediyesi, “Kültürel Mirasın Kullanılması” adında öğrenci değişimini kapsayan yeni bir proje hazırlıyor. Kastamonu Belediyesi, bakırcılar çarşısını canlandırma projesinin, Çorum Belediyesi, ilk atıkların kaynağından ayrı toplanması ile ilgili projesinin, Kırşehir Belediyesi de ev kadınlarının istihdamına yönelik projesinin soncunu merakla bekliyor.

Avrupa Birliği hibeleri, kar amacı gütmeyen ve ticari bir hedefe yönelik olmayan projeler için kullandırılıyor.


13.03.2005
Ersin Yılmaz
Çankırı

Ahmet GÜLŞEN

Fatih Bayram
Yetkili Üye


Çankırı / Orta
311 Cevap
Gönderim - 16/03/2005 :  15:21:53     
  ‘Bölgesel Kalkınmayı Destekleyecek Kilit Kurslar’ projesi hakkında bilgi alabilirmiyiz?

_________________________
Herşey Çankırı İçin...  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git