Çankırı Araştırmaları Sitesi | Yazılar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
 

www.cansaati.org

   
 
 Ana Sayfa >> Yazılar >> .Şehir Yazıları >> Politika Yazıları >> iki konuda...

 
Başlık: iki konuda...

Her seçim dönemi yaklaştığında birlik , dayanışma , kaynaşma ve kültürel kimliğimizi yaşatmak adına kurulan derneklerimizde de bir başkalaşım yaşanır.
Elbette insanın memleketine Milletine hizmet amacıyla siyasetle iştigal etmesi çok tabidir ama ne var ki ;bu böyle olmaktan çok "küçük hedefler ve bireysel hesaplar" uğruna bütünlükten uzak lokal değerler üzerine kurgulanır...Hal böyle olunca da ; birlikten doğan gücün siyasete yansımasıyla elde edilecek "büyük hedefler" hep bir başka bahara kalır..
Yazdıklarımı biraz daha açayım :
Keçiören Ankara'daki Çankırıların yoğun olarak yaşadığı ve yerel-genel seçimlerde sonuca en yakın olduğu metropoldür.İyi bir organizasyonla Çankırılılar rahatlıkla bu bölgeden Milletvekili ve Belediye Başkanı çıkarabilirler.
Sorunun başladığı yer ;
maalesef yukarıda sözünü ettiğim bireysel hesaplar tam bu noktada devriye girer ve "belediye meclisi" üyeliği birilerine daha cazip geldiğinden Başkanlık ya da Vekillik hep başkalarına layık görülür.

****
Yaren Kültürümüz Çankırımızla özdeş çok kıymetli bir manevi mirastır ve ne mutlu ki ; bugünde aynı ciddiyet şevk ve disiplinle işin erbabı hemşehrilerimizce yaşatılmaktadır.Yaren Ocağımızı tütüren bu güzide insanlara teşekkürü buradan borç biliyorum.
Çankırımız dışında da yaren kültürü adına faaliyet gösteren derneklerimiz var.Vee ne yazık ki ; kimi dernekler köklü yaren kültürümüzü sanki "ortaoyunu" imişcesine siyasilere sunulan bir şov haline getirerek yozlaştırıyorlar.
Teklifim şudur : Çankırı da yani baba ocağında mevcut
YAREN KURULUŞUMUZ onay vermeden kesinlikle bu isim kullandırılmamalıdır ve mutlak surette Yaren faaliyeti gösteren dernekler bir hiyerarşik zincir düzeniyle Çankırı ile bağlantılı olmalıdır...
saygıyla..

M.YILMAZ


Hit: 226
Oylama: Oy Puanı: 10 Oy Sayısı: 3 (Puan aralığı: 1 = çok kötü, 10 = çok iyi)
Eklenme Tarihi: 18/08/2003
Yazan/Kaynak: n/a
Yazanın Emaili/websitesi: n/a
Gönderen: korgun
Yorumlar: 1 Yorumlar |

gön: ademiroz
18/08/2003
Daha önce gönderdiğim "Çankırılı'da dayanışma duygusu" başlığındaki yazımda, temas ettiğiniz konuyu daha geniş bir perspektifte dile getirmiştim. Nedense Çankırılı nüfusun en kalabalık olduğu yerde bile muhtarından belediye başkanına kadar başkası olur. İki Çankırılı biraraya gelip ortak iş yapamaz, ortak aday belirleyemez. İnşallah bu olumsuzlukları aşarız


Geri Dön
İlgili Diğer Makaleler
“ÇANKIRI’YA ÜNİVERSİTE KURULMASINI İSTİYORUZ” İMZA KAMPANYASINDA SON DURUM

APOLLON ve DİONYSOS

BAŞBAKAN'DAN ÇANKIRILILARA FAKÜLTE SÖZÜ

Çankırı’nın Faydalanabileceği Teşvikler

Hastalıklı Şehir

iki konuda...

Kim Söyliyecek

Milletvekillerine Genel Sorular

SAVAŞIN GELECEĞİ

SAYIN HİKMET ÖZDEMİR'E AÇIK MEKTUP

SAYIN ÖMER SAĞLAM'A CEVAP

TEBRİK-TEŞVİK-TEKLİF

-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git